Rocket League prechádza na free-to-play. Má to však jeden háčik

Rocket League prechádza na free-to-play. Má to však jeden háčik

 

Obeť biznisu.

Po miliónoch hráčoch a po desiatkach updatov sa štúdio Psyonix rozhodlo pre rázny krok. Rocket League bude čoskoro free-to-play hrou. Vývojári priblížili, ako bude hra po tomto akte fungovať a taktiež ozrejmili, čo sa stane so Steam verziou hry.

Takže. Hra prejde na free-to-play model v lete 2020 (bez konkrétneho dátumu). Na Steame však už túto free-to-play verziu nenájdete, pretože ako je dobre známe, štúdio Psyonix kúpila v minulom roku spoločnosť Epic Games a preto bude hra na PC dostupná iba cez Epic Games Store. Ak však vlastníte plnú verziu hry na Steame, tak sa nemusíte ničoho obávať – vaša Steam kópia bude naďalej fungovať a bude naďalej podporovaná. No ak budete chcieť vstúpiť do sveta autíčkového futbalu ako nováčik, tak Epic Games Store bude vašou jedinou možnosťou.

Ak sa však rozhodnete presunúť sa so svojou kópiou zo Steamu na EGS, tak si so sebou budete môcť zobrať všetko – nákupy, hernú menu, inventár a taktiež budete môcť naďalej hrať so svojimi Steam kamošmi.

Stále však bude k dispozícii kúpa 20$ verzie Rocket League, ktorá vám okrem prístupu k hre poskytne aj

  • Rocket League DLC obsah, ktorý bol vydaný pred prechodom na F2P
  • "Est. 20XX" titul, ktorý bude ukazovať od ktorého roku hráte Rocket League
  • 200+ Common predmetov bude zmenených na „Legacy“
  • Golden Cosmos Boost
  • Dieci-Oro kolesá
  • Huntress Player baner

Na free-to-play model však prejdú aj konzolové verzie. Ak ste teda ešte nevstúpili do tohto sveta, tak teraz máte ideálnu možnosť.

Zdroj: Psyonix

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk