Potvrdení českí dabingoví herci a ďalšie príbehové detaily k remaku pôvodnej Mafie

Potvrdení českí dabingoví herci a ďalšie príbehové detaily k remaku pôvodnej Mafie

 

Máme tu oficiálne potvrdenie dabingových hercov a niekoľko nových detailov k rozšírenému príbehu.

Už pár dní vieme, že český dabingový hlas Tommyho Angela bude v remaku prvej Mafie opäť patriť legendárnemu Marekovi Vašutovi. Otázne bolo ďalšie dabingové obsadenie, keďže niektorí pôvodní herci už nežijú. Všetko však upratala oficiálna stránka hry a my sa konečne dozvedáme mená ďalších dabingových hercov.

Luděk Čtvrtlík sa postará o hlas Sama, Pauliemu prepožičia hlas Petr Rychlý, Marcel Vašinka sa zas ujme role Dona Salieriho, nežnú Sáru nadabuje Lucie Pernetová, Dalimil Klapka ako Fr-aa-nk, záporáka Morella zas Ludvík Král a detektíva Normana si zoberie na paškál Alexej Pyško.

Včera sme mohli vidieť konečne zhruba 15 minútové gameplay video, takže obraz o samotnej hrateľnosti a technickom spracovaní si viete urobiť sami. Teraz sa ešte pozrieme na menšie detaily k rozšírenému pôvodnému príbehu.

Mafia: Definitive Edition nemá za cieľ doslovné vyrozprávanie pôvodného príbehu z roku 2002. Remake síce naväzuje na dnes už legendárny príbeh Tommyho Angela, ale podám nám ho vo svojej vlastnej forme. Máme sa dozvedieť oveľa viac o ľuďoch v Tommyho živote tak, aby jeho príbeh pôsobil reálnejšie. "Jednoducho sme chceli zachovať ducha pôvodného príbehu a postáv, ale zároveň ho viac rozvinúť tam, kde to bolo možné", prezradil Haden Blackman zo štúdia Hangar 13.

 

Skvelou ukážkou bude Sára, ktorá je v podstate tou najdôležitejšou osobou v Tommyho živote. Autori remaku sa chcú zamerať viac na jej postavu, čo zdôrazňovali už predtým. "V pôvodnej hre bola predmetom Tommyho milostného záujmu, ale viac času spolu netrávili. Toto chceme zmeniť a dať jej viac priestoru. Sára je dcérou Salieriho barmana Luigiho, takže je celkom logické, že mu pomáhala v bare. Vďaka tomu ju môžeme ukázať oveľa skôr a navyše tak do určitej mieri chápe Tommyho konania, keďže sa pohybuje v centre mafiánskej rodiny.", dodáva Blackman.

Vývojári sa chcú  zamerať aj na samotné mafiánske rodiny, ktoré v Lost Heaven pôsobia. Máme sa dozvedieť viac o prepojení bossa Salieriho s Morellom a taktiež naznačujú ich bývalé priateľstvo, ako aj to, že Salieriho rodina je vlastne čiernym koňom v boji proti Morellovcom. 

Zaujímavosťou je príprava vedľajších postáv, respektíve obyvateľov mesta Lost Heaven. Policajti, civilisti, ale aj nepriatelia budú v hre Mafia: Definitive Edition oveľa viac autentickejší. "Dostali školiace materiály, ktoré majú zabezpečiť, že osoby v meste budú znieť a žiť ako ľudia na americkom Stredozápade v 30. rokoch 20. storočia.", prekvapuje producentka z Hangar 13 Nicole Sandoval.

Je zrejmé, že vývojári si dali skutočne záležať, takže bude zaujímavé sledovať, ako to celé do seba zapadne. Samotná hra k nám dorazí 25. septembra 2020 a to na PC, PlayStation 4 a Xbox One. U nás bude hra dostupná so spomínanou českou lokalizáciou a to vrátane dabingu.

Zdroj: mafiagame

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk