Apple zrušil vývojársky účet spoločnosti Epic Games. Unreal Engine je v bezpečí

Apple zrušil vývojársky účet spoločnosti Epic Games. Unreal Engine je v bezpečí

 

Ďalší posun v známom spore.

Ak ste náhodou pochybovali, že nová sezóna Fortnite od Epic Games na App Store nepríde, tak posledný krok spoločnosti Apple vás v tom nepochybne uistí. Spoločnosť totiž kompletne zrušila vývojársky účet Epic Games na App Store, čo znamená, že Epic Games nemôže hru aktualizovať.

A aby toho nebolo málo, zrušenie vývojárskeho účtu znamená aj to, že iOS prišiel aj o hry Battle Breakers a Infinity Blade Stickers, ktoré tiež vyvíjalo štúdio Epic Games.

Vo verejnom vyhlásení povedal hovorca Apple: „Sme sklamaní, že sme museli zrušiť vývojársky účet Epic Games na App Store. Pracovali sme s tímom Epic Games počas mnohých rokov na vydávaní ich hier. Súd odporučil Epicu, aby sa podrobil podmienkam App Store, pokiaľ sa tento súdny spor nevyrieši – podmienky, ktoré dodržiavali počas posledných rokov, pokiaľ nevytvorili túto situáciu. Epic odmietol. Namiesto toho sa niekoľkokrát pokúsili o schválenie Fortnite, ktorý porušuje podmienky App Store. Nie je to fér voči ostatným vývojárom na App Store a zákazníkov to umiestňuje do stredu bitky. Dúfame, že budeme môcť spolupracovať v budúcnosti, no momentálne to nie je možné.“

Tim Sweeney, šéf Epic Games má však na „nutnosť zrušenia vývojárskeho účtu“ vlastný názor. Podľa jeho tvrdenia Apple nemusel tento účet zrušiť, ale rozhodol sa tak spraviť dobrovoľne. Taktiež prezradil, že Epic určite nespamoval schválenie Fortnite na App Store. Dodali tri verzie hry na schválenie. Dvakrát to bolo kvôli oprave bugov a raz to bolo kvôli novému updatu.

Apple chce popri už zrušenom účte Epic Games zrušiť aj účet Epic International, ktorý má pod palcom Unreal Engine, no to nakoniec na popud súdu nespravil.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk