Activision zažaloval vývojárov cheatovacieho softvéru pre Call of Duty

Activision zažaloval vývojárov cheatovacieho softvéru pre Call of Duty

 

To ich však nezastavilo úplne.

Vývoj cheatovacích softvérov do hier je podľa všetkého veľmi lukratívny biznis. Vývojári si za poskytovanie svojich služieb účtujú nemalé peniaze a vyzerá, že tento biznis model im aj funguje. Až pokiaľ nezakročia právnici.

CxCheats totiž na svojom Discorde informovali svojich zákazníkov, že zo svojej stránky stiahla všetky cheatovacie softvéry, ktoré súviseli so sériou Call of Duty. Dôvod je jednoduchý. Activision im pohrozil žalobou v prípade, že to nespravia: „Výsledkom žaloby Activisionu je to, že sme súhlasili so zastavením vývoja a podpory všetkých produktov, ktoré súvisia so sériou Call of Duty na našej stránke. Tieto produkty sa už nevrátia na CxCheats v žiadnej podobe.

CxCheats ponúkal niekoľko nástrojov na cheatovanie a to od úpravy UI, cez aimbotov, zväčšenie dosahu radaru a ďalších, pričom za niektoré si účtovali 60$. A ako sa dalo očakávať, ich zákazníci z toho rozhodnutia nie sú nadšení. CxCheats sa taktiež ospravedlnil za konanie, ktoré „spôsobilo bolesť hráčom Call of Duty.“ Táto bolesť im však nebráni naďalej predávať cheaty pre Apex Legends, PUBG a ďalšie hry.

Activision suing popular hacking installation website from r/CODWarzone
Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk