Nebojte sa, Cyberpunk 2077 vám z disku neodhryzne 200GB

Nebojte sa, Cyberpunk 2077 vám z disku neodhryzne 200GB

 

Nie je to predsa Call of Duty.

Asi netreba pochybovať o tom, že včerajšie predstavenie RTX 3xxx kariet od Nvidie zožalo obrovský úspech. Viac však o tom v samostatnom článku.

Chceme sa však venovať k jednému prezentačnému obrázku, ktorý sa tam objavil. Na ňom Nvidia hovorila o tom, aké problémy vznikajú v dnešnej dobe pri hrách kvôli tomu, že zaberajú veľa miesta na disku, čo predstavuje výzvu z hľadiska I/O systémov počítačov. Nvidia s nimi chce bojovať tak, že prakticky aplikuje technológiu Microsoftu s názvom DirectStorage, čím by sa celý I/O proces mohol extrémne urýchliť.

Na to, aby spoločnosť poukázala na tieto výzvy však použili hru Cyberpunk 2077 a pod tým bolo napísané „200GB Games – 100 copies of Crysis,“ čo fanúšikovia tejto očakávanej RPG zobrali ako potvrdenie toho, že hra bude zaberať na disku až 200GB, čím by sa zaradila po bok Call of Duty: Modern Warfare.

Nebojte sa však. 200GB to pravdepodobne nebude. Komunitný manažér štúdia Marcin Momot totiž prezradil, že HW nároky Cyberpunk 2077 síce nie sú vonku, no panikáriť netreba, lebo hra nezaberie až také množstvo voľného priestoru a „môžeme očakávať potrebný priestor na disku porovnateľný s bežnými modernými hrami.“

RTX trailer však za to vyzerá úžasne. 

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk