Postal: Brain Damaged je FPS s hrdinom majúcim poškodený mozog

Postal: Brain Damaged je FPS s hrdinom majúcim poškodený mozog

 

Snáď nepoškodí mozog aj hráčom.

Postal: Brain Damaged je spin-offom k pôvodnej sérii, ktorý vzdá poctu vysokooktánovým strieľačkám 90. rokov, a podľa toho sa aj bude hrať. Hra upravuje aj artštýl hlavnej série a oproti realistickému vyobrazeniu prináša komixovejší štýl, ktorý taktiež upravuje realisticky vyzerajúce postavy na viac grotesktné bytosti. To, čo si zachováva je ale šialený námet. Veď uznajte. Postal Dude bol po nespočetných úderoch do hlavy umiestnený do sanatória, nakoľko sa mu následkom toho poškodil mozog. Z toho dôvodu sa z neho stal agresívny psychopat, ktorý sa nebojí postaviť nástrahám, ktoré pre neho prichystala veľká zlá zdravotná sestra.

Hra vyjde budúci rok na PC.

Na záver si neodpustím svoju poznámku. Sériu Postal nemám vôbec rád. Podľa môjho názoru jedna z tých najhorších a najzbytočnejších herných sérii, ktoré svojho času dokázali zabaviť priemerného uhrovitého stredoškoláka, no v súčasnom modernom svete už jednoducho nemá miesto. Bezduché a prvoplánové zabíjanie civilistov, mučenie zvierat, homofóbia, vulgarizmy a oplzlosti, rasizmus a lacný hrubozrnný humor. To všetko bol Postal, ktorého už tak nízka úroveň sa dokonca s ďalšími časťami znižovala.

Z nejakého zvláštneho dôvodu ale Brain Damaged nevyzerá až tak zle ako predchádzajúce tituly, hoci na druhej strane má od "vyzerania" skvelo ďaleko. Asi to je tým, že hra sa už nesnaží byť realistická a jej otvorený level dizajn slúžiaci len ako veľké ihrisko pre nekonečné orgie násilia páchaného na civilistoch tu bude zmenený na lineárnejšie koridory plné nepriateľov, ktorí sa nás budú snažiť zabiť. Navyše to celé vyzerá ako groteska.

Zdroj: Steam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk