Horizon: Zero Dawn na PC zažil úspešný úvod, no zvalcoval ho Fall Guys

Horizon: Zero Dawn na PC zažil úspešný úvod, no zvalcoval ho Fall Guys

 

Najúspešnejšia PC hra za veľmi dlhú dobu.

Spoločnosť SuperData zverejnila augustové štatistiky z predaja digitálnych hier a rok 2020 napriek svojim očividným negatívam funguje veľmi pozitívne na herný priemysel. Za mesiac august totiž tržby herného priemyslu vystúpili na 10,8 miliardy dolárov, čo je medziročné zvýšenie o 16%.

Najväčším víťazom na PC trhu bol nečakaný hit, hra Fall Guys, ktorá priniesla najvyššie tržby za jeden mesiac na tejto platforme od vydania Overwatch v roku 2016. Konkrétne sa štúdiu MediaTonic a vydavateľovi Devolver Digital podarilo utŕžiť 185 miliónov dolárov a to za viac ako 8,2 milióna predaných kópií.

Napriek problematickému portu zažil úspech aj PC port Playstation 4 exkluzivity Horizon: Zero Dawn, ktorá predala 716 tisíc kópií a je teda o dosť úspešnejšia ako Death Stranding (ten predal počas úvodného mesiaca 477 tisíc kópií).

Začala sa aj športová sezóna, čo je hneď poznať na konzolovom rebríčku. Madden NFL 21 predal viac ako 570 tisíc kópií digitálne a to napriek tomu, že hra vyšla až na úplnom konci mesiaca. V konzolovom rebríčku sa však nachádzajú aj MLB The Show 20, NBA 2K20 a PGA Tour 2K21.

Tržby Fortnite stúpli oproti júlu 2020 o 76% čo vykompenzovalo straty, ktoré Epic Games utŕžil po tom, čo bola hra stiahnutá z App Store a macOS. A to primárne vďaka spusteniu novej sezóny, ktorá sa tentokrát venuje Marvel postavám.

Zdroj: SuperData

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk