Kapitola Blizzardu s názvom StarCraft II sa končí a pokračovanie je v nedohľadne

Kapitola Blizzardu s názvom StarCraft II sa končí a pokračovanie je v nedohľadne

 

Asi nikto nevie, čo bude ďalej.

Štúdio Blizzard oznámilo, že ukončuje práce na vývoji ďalšieho obsahu pre svoju RTS hru StarCraft II. Tento rok sa hra dočkala obrovskej aktualizácie, ktorá priniesla zmeny v editore, Prestige Talents a vylepšenia hrateľnosti a zdá sa, že to bol aj posledný veľký update pre hru.

Šéf vývoja Rob Bridenbecker totiž ozrejmil, že cesta StarCraft II sa oficiálne končí a jediné, čoho sa hra v budúcnosti dočká sú opravy chýb, ktoré sa v hre ešte nájdu a taktiež nevyhnutné zmeny sezón: „Budeme podporovať StarCraft II rovnako, ako sme to robili pri minulých hrách. Sústredíme sa primárne na kompetitívnu komunitu a core hráčov. To znamená, že sa nedočkáte žiadneho nového obsahu, ako napríklad Commanders a War Chests, no budeme pokračovať v sezónach a v opravách, ktoré budú potrebné.“

Bridenbecker prezradil, že balans update, ktorý vyšiel predčasom bude posledný v Q4, no v prípade potreby budú v budúcnosti pripravovať ďalšie: „Táto zmena uvoľní naše zdroje a dovolí nám rozmýšľať o tom, čo chceme robiť ďalej a to nie len v súvislosti so StarCraft II ale aj so StarCraft svetom ako celkom.“ Je teda zrejmé, že aj keby Blizzard niekedy vytvoril pokračovanie, tak skoro to určite nebude.

Poslednou správou je fakt, že e-šport snahy Blizzardu v súvislosti so StarCraft II budú naďalej pokračovať cez partnerstvá s organizáciami ESL Gaming a GSL.

Zdroj: Blizzard

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk