Devolver Digital kúpil chorvátske štúdio Croteam

Devolver Digital kúpil chorvátske štúdio Croteam

 

To stojí za známymi hernými značkami.

Vydavateľ Devolver Digital, ktorý je známy svojimi parodickými E3 konferenciami a vydávaním menších hier oznámil, že sa im podarilo „uloviť“ vývojársku rybu v podobe chorvátskeho štúdia Croteam, ktoré prinieslo svetu série Serious Sam a The Talos Principale.

Tieto dve entity už spolu spolupracovali dlhšiu dobu a prvým projektom bol Serious Sam 3: BFE a za roky sa podieľali na vydaní desiatich projektov naprieč PC, konzolami, VR a mobilnými platformami.

Croteam a Devolver Digital spolu randili už veľmi dlhú dobu a tak sa rozhodli, že je čas na to, aby vstúpili do manželstva. Devolver si zobral Croteam...alebo Croteam si zobral Devolver...kto už má vedieť v akom stave je tento vzťah.“

„Isté je, že kráčame do budúcnosti spolu pri vzrušujúcich projektoch ako The Talos Principle 2, ďalších Serious Sam hrách a aj pri nových herných značkách. Croteam bude mať k dispozícii plnú vývojársku slobodu a Devolver Digital ich bude zásobovať hlúpymi pripomienkami, ktoré bude Croteam ignorovať – to je spôsob práce, ktorý preferujeme.“

Poslednou hrou od Croteam je Serious Sam 4, ktorý vyšiel prednedávnom na PC a Google Stadia a na konzoly príde na budúci rok.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk