Aj keď remastery Crysis 2 a 3 nie sú potvrdené, ich existencia je prakticky istá

Aj keď remastery Crysis 2 a 3 nie sú potvrdené, ich existencia je prakticky istá

 

Potvrdzujú to leaky.

Pamätáte si, keď sme vás prednedávnom informovali o ransomware útoku na spoločnosť Crytek a o leaku, ktorý tento útok sprevádzal? Jeho súčasťou boli viaceré informácie o projektoch, ktoré mal Crytek niekedy vo vývoji a medzi nimi sa objavili aj remastery Crysis 2 a Crysis 3.

A teraz sa zdá, že vydanie týchto hier na súčasnú generáciu konzol je čoraz viac pravdepodobné. Súčasťou tohto leaku bola aj prezentácia, ktorá približovala zamestnancom Cryteku projekt „Remastered Crysis.“ V praxi to znamená to, že remaster prvej hry bol iba prvým krokom a onedlho budú nasledovať aj ďalšie dva diely trilógie.

Zaujímavé však je, že na prezentácii sa ako pôvodný dátum vydania Crysis Remastered uvádza február 2020, pričom ešte v tomto roku sme sa mali dočkať aj dvojky. Vyzerá to ale tak, že COVID všetko poposúval a tak sa týchto hier dočkáme neskôr.

Rozpočet na tento projekt je 15 miliónov €, pričom očakávaný vývojový cyklus bol 18 mesiacov, čo sa však pochopiteľne natiahlo. Za vývojom všetkých portov má byť štúdio Saber Interactive a z dokumentov je okrem iného zrejmé aj to, že aj ostatné dve porty budú časovo exkluzívne na Epic Games Store. Cena každého jedného portu by mala byť 29,99€, pričom po vydaní trojky bude dostupná aj celá kolekcia za 49,99€.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk