Ani karta za 1500€ vám na Cyberpunk 2077 v 4K s Ultra detailami stačiť nebude

Ani karta za 1500€ vám na Cyberpunk 2077 v 4K s Ultra detailami stačiť nebude

 

Teda, pokiaľ nepatríte k hráčom, ktorým stačí 30FPS.

Akosi sme očakávali, že Cyberpunk 2077 dá našim grafickým kartám poriadne zabrať, no že to bude „až tak,“ tak to prekvapilo aj nás. CD Projekt RED totiž včera umožnil vydávanie prvých recenzií k hre a okrem toho umožnil aj publikovanie HW testov PC verzie hry.

A tak to redakcia Tom’s Hardware zobrala od podlahy a hru otestovala na rôznych grafických kartách, pričom nezabudla ani na tú najdrahšiu na trhu – RTX 3090, ktorej oficiálna cena presahuje 1500€. A výsledok?

Ani takáto karta nestačí na to, aby ste hru rozbehli v 4K rozlíšení, Ultra Detailoch v stabilných 60FPS. Hra sa dokonca na tejto karte k 60FPS v takýchto nastaveniach ani nepribližuje, pretože podľa testu je priemer 46FPS, pričom hra padla najnižšie na úroveň 39FPS. A to podotýkame, že takéto údaje sú bez aktivovaného ray tracingu. S jeho aktiváciou padá na kolená aj najvýkonnejšia grafická karta na svete, ktorá produkuje výsledok priemerného frameratu na úrovni 20FPS a minimálneho na úrovni 17FPS.

Našťastie, pre majiteľov novších grafických kariet Nvidie tu existuje jedna spása s názvom DLSS, ktorú by ste si mali bez pochýb zapnúť. Je to totiž jediná možnosť, ako si na RTX 3090 vychutnať hru s ray tracingom, v 4K rozlíšení a stabilnou úrovňou 30FPS. A bez ray tracingu dokonca dostanete aj takmer stabilných 60FPS.

Ani v 1080p však HW nároky nie sú o dosť priateľnejšie. Na to, aby ste si ju zahrali v Ultra detailoch a stabilných 60FPS potrebujete aspoň kartu na úrovni novej 3060Ti, no ak ste ochotní zísť na Medium detaily tak by vám mala stačiť aj RX 5600XT.

Záver je teda taký, že Cyberpunk 2077 je bez pochýb jednou z HW najnáročnejších hier na trhu.

Zdroj: TomsHardware

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk