Path of Exile 2 príde pravdepodobne až v roku 2022

Path of Exile 2 príde pravdepodobne až v roku 2022

 

Ďalšia COVID-19 obeť.

Ak patríte medzi hráčov, ktorí sa už nevedia dočkať vydania pokračovania populárnej akčnej RPG hry Path of Exile, tak určite nepredpokladajte, že sa jej dočkáte v tomto roku. Počas telefonického rozhovoru o chystanej expanzii pre jednotku to prezradil šéf štúdia Grinding Gear Games Chris Wilson.

„Nemám rád, keď musím za toto viniť COVID-19, no práve ten je veľkou súčasťou všetkého. Mali sme problém najímať nových vývojárov mimo Nového Zélandu, pretože hranice sú uzavreté a to obmedzilo schopnosti a rýchlosť vytvárania assetov. Progres vývoja tak nebol tak rýchly, ako sme dúfali a tak je naším novým cieľom spraviť v roku 2021 všetko čo dokážeme ohľadom Path of Exile 2 a uvidíme, ako ďaleko dôjdeme. Tým, že urobíme všetko, čo bude v našich silách by nám malo dať lepšiu predstavu o tom, kedy je správny čas na vydanie a toto ohlásenie by sme mali spraviť koncom roka.“

„Myslím si, že je to dobrý odhad,“ odpovedal Wilson na otázku, či Path of Exile 2 príde až v roku 2022.

Dovtedy však štúdio plánuje fanúšikov série udržať pri hre. Už 15. januára príde expanzia The Echoes of the Atlas, ktorá prinesie nové prostredia a prepracované endgame systémy. Zároveň dá hráčom ochutnávku toho, čo môžu očakávať v dvojke. A aj keď aj po vydaní tejto expanzie má štúdio vo vývoji ďalší obsah pre jednotku, tak už to nebudú asi „tak veľké“ expanzie ako The Echoes of the Atlas, nakoľko väčšina tímu sa už sústredí výhradne na vývoj dvojky.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk