Indie štúdio tvrdí, že tvorcovia Apex Legends vykradli dizajn ich postavy

Indie štúdio tvrdí, že tvorcovia Apex Legends vykradli dizajn ich postavy

 

Inšpirácia, ktorá prekročila hranice?

V netradičnej kontroverzii sa ocitlo vývojárske štúdio Respawn Entertainment, ktoré je tvorcom Battle Royale hry Apex Legends. Prípravy na začiatok ôsmej sezóny hry sú v plnom prúde, no ešte predtým budú musieť vyriešiť jeden nečakaný problém.

Štúdio totiž bolo obvinené z krádeže duševného vlastníctva. Súčasťou ôsmej sezóny je aj nová hrateľná postava s menom Fuse a práve tá je v strede tejto kontroverzie. Indie štúdio NOWAA totiž verí tomu, že Fuse je vykradnutou verziou ich postavy Huntera z chystanej hero shooter hry BulletVille.

„Sme radi, že vývojárom Apex Legends sa páčil štýl Huntera a to až tak, že ho prepracovali do Apex Legends. Dokonca dúfame v možný crossover. No bojíme sa, že ako malo štúdio zodpovedné za hru, ktorá ešte nebola vydaná budeme práve my obvinení z vykrádania, čo určite nie je pravda.“

Štúdio NOWAA tvrdí, že rokovali o možnej spolupráci s EA na vydaní hry BulletVille cez značku EA Originals, pričom tieto rokovania zahŕňali testovacie hranie v októbri a novembri 2020. Zároveň si však šéf štúdia Yohami Zerpa nemyslí, že Respawn dizajn postavy „odkukal“ práve vtedy, no považoval za dôležité objasniť situáciu.

Čo sa týka samotného predmetu tohto „sporu,“ tak je zrejmé, že postavy zdieľajú podobné prvky. Aj napriek úplne odlišnému vizuálnu štýlu. Obe postavy majú technologickú pásku cez oko, jednu robotickú ruku a pracku na opasku s vyobrazením lebky. Zároveň sa však obe postavy v mnohom odlišujú, takže verdikt prenecháme vám.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk