Epic Games na Slovensku očividne otvoril pobočku, ale pššt...

Epic Games na Slovensku očividne otvoril pobočku, ale pššt...

 

Podľa databázy FinStatu, ktorý zhromažďuje informácie o firmách zaregistrovaných na Slovensku, vznikla koncom minulého roka spoločnosť „Epic Games Slovakia s.r.o.“.

Podľa webstránky sídli táto firma, založená len 16. decembra 2020, na adrese „Eurovea Central 1, Pribinova 4 811 09“ v Bratislave. Ako druh vlastníctva je uvedené „zahraničné“, pričom ako predmet podnikania je uvedený „prenájom nehnuteľností s poskytovaním základných služieb spojených s prenájmom“.

Z verejných informácií ešte vieme vyčítať, že konateľmi tejto novej odnože Epicu sú finančný riaditeľ Randy Gelber, rozpočtová a daňová manažérka Julie LoBean a Christopher Pike. Hm, kde sme to meno len počuli...

Rovnaká trojica stojí aj za vznikom tri mesiace starej britskej firmy EPIC GAMES SMI UK LTD, ktorá „v slovenskom Epicu“ vlastní menšinový podiel. V jej portfóliu sa však, na rozdiel od slovenskej pobočky, konečne nachádza aj zmienka o videohrách, a to konkrétne „vydávanie počítačových hier“ a „vývoj softvéru“.

Väčšinový podiel v Epic Games Slovakia s.r.o. vlastní firma „EPIC GAMES COMMERCIAL UK LTD“, ktorá vznikla v auguste 2020 a je riaditeľmi sú Randy Gelber a Julie LoBean.

Čo to teda znamená? Nuž, všetko nasvedčuje tomu, že americká firma Epic Games, v ktorej má podľa oficiálnych informácií 40-percentný podiel čínsky nadnárodný technologický gigant Tencent, otvorila na Slovensku potichu malú pobočku. Oficiálne však nie je nič potvrdené a ďalšie info nevieme. Ale dôkazy sú pomerne jasné, ibaže by zo strany Epicu len o nejakú „formalitu“, právnu kľúčku alebo niečo podobné.

Zdroj: Gamesite.sk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk