Remedy zažilo v 2020 najúspešnejší rok aj napriek tomu, že nevydalo žiadnu hru

Remedy zažilo v 2020 najúspešnejší rok aj napriek tomu, že nevydalo žiadnu hru

 

Vyhne však horia.

Fínske štúdio Remedy, tvorcovia hry Control zverejnili svoje finančné výsledky za kalendárny rok 2020. A ide o celkom prekvapujúce výsledky v pozitívnom zmysle slova. Štúdio totiž zažilo najúspešnejší rok v histórii a to bez toho, aby vydali novú hru.

Remedy totiž v roku 2020 vygenerovalo tržby vo výške 41,1 milióna € a z toho čistý zisk štúdia bol 13,2 milióna €, čo je viac ako dvojnásobok ziskov z rok 2019 (6,5 milióna €).

Štúdio môže tomuto úspechu vďačiť primárne „dlhým nohám“ hry Control, ktorá sa predáva veľmi dobre aj vyše rok a po vydaní. A určite pomohli aj platby Microsoftu za pridanie hry do služby Xbox Game Pass a Sony za pridanie hry do Playstation Plus. Hra tak prekonala hranicu 2 miliónov predaných kópií a podľa šéfa štúdia Tera Virtalu zatiaľ štúdio neeviduje náznaky toho, že predaje sa významne spomaľujú: „Skvelé hry sa predávajú dlhodobo. Budeme pokračovať v podpore hry, no vývojársky tím už začína pracovať na novej Remedy hre.“

Virtala taktiež prezradil niečo o projektoch, ktoré Remedy chystá

Prvým z nich je príbehová kampaň k populárnej (v Ázii) kompetitívnej hre CrossfireX, ktorá príde na Xbox One/Xbox Series X/S a PC

Druhým projektom je hra s kódovým označením Vanguard a pôjde o kooperatívnu hru, ktorá bude budovať na silných stránkach štúdia Remedy – príbeh a svet. Tento projekt je však ešte v počiatkoch vývoja.

Okrem toho sa Remedy dohodlo na spolupráci s Epic Games, ktorá zahŕňa dvojicu hier. Jedna z nich bude veľká AAA hra a tá druhá bude menšia hra, no obe sú určené pre PC a konzoly. Značky oboch týchto projektov vlastní Remedy a Epic platí za vývoj a taktiež sa bude podieľať na výdavkoch na marketing. Po vydaní sa zisk z predaja bude rozdeľovať rovným dielom medzi Epic a Remedy a dá sa predpokladať, že hra bude na PC exkluzivitou na Epic Games Store. Na týchto dvoch projektoch pracuje vyše 100 vývojárov.

Zdroj: GamesIndustry.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk