Valheim je najrýchlejšie rastúca hra na Steame: Predala už vyše 2 miliónov kópií

Valheim je najrýchlejšie rastúca hra na Steame: Predala už vyše 2 miliónov kópií

 

A žiadne znaky zastavenia.

Po minuloročnom Fall Guys a Among Us tu máme ďalší virálny hit. A asi nikoho neprekvapí, že ide o hru zaradenú do „survival“ žánru. No na druhej strane asi mnohých prekvapí to, že ide o výtvor štúdia Iron Gate AB, ktoré tvoria štyria vývojári. Tí však už majú o budúcnosť postarané. Z ich hry Valheim sa totiž stal masívny hit.

Aký masívny? Taký, že Valheim je momentálne hrou s najrýchlejšie rastúcim počtom súčasne hrajúcich hráčov v histórii Steamu. Hru totiž včera, dva týždne po vydaní, hralo takmer 393 tisíc hráčov naraz a Valheim tak bez problémov prekonal PUBG, ktorý počas prvých troch mesiacov prilákal 350 tisíc hráčov naraz, no celkovo sa vyšplhal až na číslo 3 miliónov hráčov naraz. Takže Valheim má ešte čo prekonávať.

Vývojári Valheim však nepochybne žiaria spokojnosťou. Na Steame oznámili komunite, že predali už viac ako 2 milióny kópií a momentálne nebadajú žiadne znaky toho, že by sa predaje hry spomaľovali.

Jediné hry, ktoré si momentálne držia väčší počet hráčov sú Counter-Strike: Global Offensive Dota 2 a PUBG a jediná hra v tomto survival sub-žánri, ktorá sa jej drží v pätách je Rust a Terraria. Aj tie sa však na Valheim dívajú s veľkým odstupom.

Hra je však ešte stále v Early Access, no ak ste ochotní tolerovať nedokončenosť hry ktorá s Early Access súvisí, tak Valheim stojí „iba“ 16,79€.

Zdroj: IronGateAB

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk