Blizzard nespraví pri Diablo II: Resurrected rovnakú chybu ako pri Warcraft III

Blizzard nespraví pri Diablo II: Resurrected rovnakú chybu ako pri Warcraft III

 

Klasika bez zmien.

Počas víkendu sme sa dočkali oficiálneho ohlásenia remasteru/remaku Diablo II: Resurrected. A aj keď mnoho fanúšikov je na túto hru celkom nahypovaných, tak skeptici poukazujú na Warcraft 3: Reforged – remaster legendárnej stratégie Warcraft 3, ktorý priniesol viac smútku, ako radosti. Všetci však dúfame, že história sa opakovať nebude.

Na úvod však jedna dobrá správa. Aj keby Diablo II: Resurrected nebol práve vydarený produkt, tak budete mať šancu vrátiť sa ku klasike. Jedným z primárnych problémov Warcraft 3: Reforged bolo nie len to, že remaster bol šitý horúcou ihlou, ale aj to, že Reforged verzia nahradila pôvodnú verziu hry, čím z hry Blizzard odstránil veci ako klany, podporu LAN, ranked rebríček atď.

Pri Diablo II: Resurrected sa to však nestane a obe hry ostanú ako samostatné produkty. Potvrdil to šéf Diablo značky v Blizzarde, Rod Fergusson: „Je to iný tým a Warcraft III sa udial predtým, ako som prišiel do Blizzardu. Jednou z vecí, ktorú sme chceli bolo zabezpečiť, aby originálne Diablo II ostalo originálnym. Chceli sme si byť istí, že pôvodná hra tam ostane. Keď tak napríklad máte mod pre pôvodné Diablo II, ktorý by však v novej verzii narušil bezpečnostný systém hry, tak to stále môžete spraviť na pôvodnej verzii hry, pretože pri novej verzii by sme tento mod nepodporovali. Držať tieto hry samostatne bolo veľkou súčasťou tvorby Resurrected.“

Diablo II: Resurrected však umožní hráčom prepínať si medzi pôvodným a remasterovaným vzhľadom hry a taktiež jemné zmeny týkajúce funkcií v hre. V tejto verzii napríklad zmaže exploity, ktoré umožňovali vytváranie botov a item duping. Ak ich chcete používať, budete musieť siahnuť po pôvodnej hre.

„Sústredili sme sa na náš cieľ a tým bolo vytvorenie autentického Diablo 2 zážitku pre fanúšikov ale aj pre nových hráčov.“

Zdroj: Blizzard

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk