Hre Valheim sa podarilo niečo, čo sa podarilo iba štyrom hrám v histórii Steamu

Hre Valheim sa podarilo niečo, čo sa podarilo iba štyrom hrám v histórii Steamu

 

Rekord za rekordom.

Early Access hra Valheim pokračuje v obdivuhodných výkonoch z hľadiska popularity. Jednou z najpopulárnejších hier posledných mesiacov sa tak opäť stala hra od ktorej to nikto nečakal. Pred niekoľkými dňami vývojári zo štúdia Iron Gate AB potvrdili, že hra prekonala 3 milióny predaných kópií za 16 dní v predaji.

A zvyšovanie popularity tejto hry pokračuje aj naďalej. Počas víkendu totiž Valheim presiahol 500 tisíc hráčov v hre naraz a celkovo sa toto číslo zastavilo na 502 387. A to stále treba brať do úvahy fakt, že hra je výsledkom práce piatich vývojárov, ktorí už medzitým stihli ohlásiť, že budú naberať posily, práve kvôli masívnemu úspechu hry.

Ide tak iba o piatu hru na Steame, ktorej sa podarilo presiahnuť hranicu 500 tisíc hráčov naraz. Zvyšnými štyrmi sú PUBG, Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 a Cyberpunk 2077. Valheimu sa tak podarilo prekonať hry ako Terraria, Fallout 4 či GTA V.

Celkový rekord sa jej však asi nepodarí prekonať. Ten totiž drží PUBG, ktorý v jeden moment v januári 2018 hralo 3,2 milióna hráčov naraz. To však asi vývojárom vadiť nebude. Je však zrejmé, že aj 3 milióny predaných kópií padnú veľmi rýchlo...

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk