Diablo II: Resurrected bude (našťastie) bez mikrotransakcií. Diablo Immortal pochopiteľne nie

Diablo II: Resurrected bude (našťastie) bez mikrotransakcií. Diablo Immortal pochopiteľne nie

 

Ako pred rokmi...

Diablo II: Resurrected je už oznámené a fanúšikovia pôvodnej hry mi asi dajú za pravdu keď poviem, že tento remake/remaster zatiaľ vyzerá skvelo. Vyzerá to tak, že Blizzard sa poučil z fiaska s názvom Warcraft III: Reforged a tentokrát neponechal nič na náhodu a fanúšikovia série tak budú môcť prežiť legendárnu hru ešte raz vo vylepšenom vizuále.

A týmto sa dobré správy nekončia. Dizajnér hry Rob Gallerani totiž potvrdil, že Diablo II: Resurrected bude bez mikrotransakcií. Hra nebude obsahovať žiaden systém lootboxov, ani žiaden Battle Pass systém a taktiež ani in-game shop, kde si budú môcť hráči nakupovať kozmetické alebo prímové predmety.

To však samozrejme neplatí pre hru Diablo Immortal. Tá bude totiž free-to-play, takže mikrotranskacie sa očakávať musia. Podľa Blizzardu je hra dizajnovaná tak, že ju môžeme považovať za MMO hru na smartfónoch a aj keď hranie bude pre fanúšikov série familiárne, tak presun série na smartfóny prichádza so svojimi špecifikami.

Napríklad v tom, že jednotlivé levely sú kratšie ako pri bežnej Diablo hre. Mobilné hranie je totiž charakterizované kratšími „sedeniami“ a tomu musel Blizzard prispôsobiť aj dizajn. Podľa Wyatta Changa sú aktivity v hre rozdelené na „minútové, trojminútové a päťminútové.“ Hra navyše musela byť oproti štandardným Diablo hrám zosvetlená, aby sa dala hrať pri rôznych svetelných podmienkach.

Mikrotransakcie teda v hre budú, no loot si za peniaze nekúpite. Kúpite si však za ne rôzne drahokamy a predmety ktoré súvisia s kúzlami. Hra bude mať taktiež Battle Pass systém s free a prémiovou verziou. Na oplátku však bude všetok obsah po vydaní zdarma.

Zdroj: Blizzard
 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk