CD Projekt musel odložiť investorský rozhovor kvôli ransomware útoku

CD Projekt musel odložiť investorský rozhovor kvôli ransomware útoku

 

Na dôležité informácie si tak budeme musieť počkať.

Aj napriek...problematickým konzolovým verziám hry Cyberpunk 2077 je táto hra komerčným úspechom. Teda, minimálne sa už zaplatil celý jej vývoj a tak každý jeden predaný dolár tvorí pre poľské štúdio zisk. Lenže v stávke je reputácia štúdia a taktiež aj jeho prežitie, pretože na to, aby štúdio mohlo efektívne fungovať potrebuje hit, nakoľko vývoj ich hier trvá 3-5 rokov.

Preto mnohí vzhliadali na plánovaný rozhovor s investormi štúdia, ktorý bol naplánovaný na 30. marca. Tam malo štúdio odprezentovať nie len aktualizované čísla predajov, ale aj stav patchovania všetkých verzií hier, stav next-gen patchu a ďalších aspektov, ktoré rozhodnú o tom, či sa bude Cyberpunk 2077 predáva aj dlhodobo, podobne ako tretí Zaklínač.

Bohužiaľ však štúdio vydalo vyhlásenie v ktorom oznámilo, že ich konferenčný hovor s investormi sa odkladá z 30. marca na 16. apríla. A dôvodom tohto odkladu je ransomware útok, ktorý sa udial ešte v januári a ktorý mal okrem iného vplyv aj na rýchlosť patchovania hry.

„Táto verejná zmena dátumu je odôvodnená hackerským útokom, ktoré cieľom bola Spoločnosť (CD Projekt) a z neho vyplývajúcich prechodných ťažkostí pri prístupe k interným zdrojom. Tieto ťažkosti zahŕňajú potrebu obnovenia zdrojov IT, vykonanie analýzy príčin a dôsledkov útoku a navrhnutie zmien v prevádzke IT infraštruktúry.“

Zdá sa teda, že tento ransomware útok bol vážnejší, ako sa na prvý pohľad mohlo zdať a v štúdiu ešte stále prebieha proces vyšetrovania príčin a prípadné nápravy.

Zdroj: Tweaktown

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk