Blizzard ohlásil zmeny v predplatnom World of Warcraft a hráči nie sú nadšení

Blizzard ohlásil zmeny v predplatnom World of Warcraft a hráči nie sú nadšení

 

Iba 60 dní.

Štúdio Blizzard oznámilo zmenu v spôsobe, ako môžu hráči ich populárnej MMORPG hry World of Warcraft nakupovať „herný čas.“ Komunitný manažér Bornakk prezradil, že od dnešného dňa si budú môcť hráči World of Warcraft nakupovať predplatné iba v násobkoch 60 dní, čo automaticky znamená, že možnosť nákupu herného času v hodnote 30 dní zmizne z ponuky, rovnako ako možnosti nákupu 90 a 180 dní (60 dní herného času vás bude stáť 29,99$). Táto zmena sa nedotkla štandardného predplatného, ktoré sa dá nakupovať mesačne/štvrťročne alebo polročne.

Reakcia hráčov sa však v žiadnom prípade nedá označiť ako pozitívna a primárna kritika sa zniesla na odstránenie 30-dňovej možnosti. Mnoho z nich totiž preferuje práve nákup menšieho počtu dní a neplatí si mesačné predplatné a odstránenie 30-dňovej možnosti celkom výrazne limituje ich možnosti, pretože sú nútení kúpiť si dvojnásobné množstvo dní.

Nákup po 60 dňoch je síce štandardnom pri väčšine platených MMO hier, no predsa len je to pre hráčov menej možností a Blizzard fórum je plné hráčov, ktorí nechápu, prečo táto zmena bola vôbec urobená a kde si ventilujú svoju frustráciu.

„Na tomto nie je nič, čo by bolo prospešné pre hráčov a predplatiteľov World of Warcaft,“ napísal jeden z nich, pričom druhý dodal, že Blizzard chce týmto krokom umelo navýšiť štatistiky predplatiteľov, pretože týmto krokom hráčov tlačí do štandardného mesačného predplatného: „Jediným cieľom je nanútiť ľuďom predplatné. A potom, keď hru prestanete hrať a zabudnete vypnúť automatické obnovovanie predplatného, tak Blizzard z vás bude mať peniaze naďalej.“

Uvidíme teda, ako na túto kritiku zareaguje Blizzard a či sa rozhodne tieto zmeny odvolať späť.

Zdroj: Blizzard

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk