Lost Eidolons prináša taktickú hrateľosť Fire Emblem na PC a Xbox

Lost Eidolons prináša taktickú hrateľosť Fire Emblem na PC a Xbox

 

Nádejný prírastok do mierne stagnujúceho žánru na týchto platformách.

Na Lost Eidolons sa mi páči úprimnosť vývojárov, že sa nehanbia za zdroj ich inšpirácie a narovinu ho menujú. Fanúšici Fire Emblem musia túto slávnu sériu v Lost Eidolos nepochybne vidieť.

Toto nové taktické RPG prinesie systém ťahových súbojov v prostrediach pekne nadizajnovaných do mnohých štvorčekov, po ktorých sa ako po šachovnici pohybujú bojové jednotky (šachové figúrky). Avšak určite to nebude len o súbojoch. Z videa jasne vidieť, že sa budeme môcť pohybovať po prostredí s kamerou zavesenou za chrbtom hlavnej postavy. Či to budú len lineárne pasáže, či to bude v tomto smere otvorenejšia hra alebo či už to bude len pohyb obmedzený na oblasť kempu, prípadne nejakej našej pevnosti (ako v prípade Fire Emblem: Three Houses), to zatiaľ známe nie je.

Niekoľkí vývojári štúdia Ocean Drive Studio sa ale k hre vyjadrili v diskusii na reddite. Z tej nakoniec vieme vyčítať, že stránka na Steame bude zverejnená už čoskoro, že ako Fire Emblem bude hrať silne založená na vzťahoch medzi postavami, a že hlavná postava bude daná príbehom a nebudeme si ju môcť sami vytvoriť.

Lost Eidolons vyjde na PC (Windows 10) a konzoly Xboxu budúci rok, no tento rok ešte hru čaká dokončenie vývoja v Early Access.

Zdroj: YouTube, Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk