Crash Bandicoot dostal na PC always-online DRM, ktorá trestala hráčov za kúpu

Crash Bandicoot dostal na PC always-online DRM, ktorá trestala hráčov za kúpu

 

Piráti medzitým veselo hrali.

DRM ochrany sú kontroverznou témou pre PC hráčov. Na jednej strane asi každý rozumie tomu, že vydavatelia a vývojári chcú ochrániť svoje hry pred pirátmi, no implementácia rôznych ochrán je častokrát tak mizerná, že majú poctiví hráči pocit, že sú trestaní za to, že si hru legálne kúpili.

A presne taký pocit mali hráči, ktorí sa rozhodli kúpiť si PC verziu štvrtého Crasha Bandicoota, ktorý bol vydaný cez službu Battle.net. Napriek tomu, že hra nemá žiaden klasický online mód, tak Activision dostal skvelý nápad, že hra si zaslúži always-online ochranu ktorá bola prevedená vo forme nutnej autentifikácie na Battle.net serveroch.

A aby toho nebolo málo, tak tesne po vydaní servery Battle.net vypadli, čo efektívne znemožnilo novým majiteľom Crash Bandicoot 4: It’s About Time hrať ich úplne novú hru.

A čerešničkou na torte je fakt, že deň po vydaní hry už známy web Crackwatch.com hlásil, že táto online DRM bola prelomená. Takže zatiaľ čo mnohí platiaci hráči si búchali hlavu o klávesnicu kvôli nefunkčným serverom, tak piráti si medzitým veselo mohli prejsť celú hru...

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk