Spoločnosť Acer je pri hardvérovej kríze optimistická: Kedy sa vraj situácia zlepší?

Spoločnosť Acer je pri hardvérovej kríze optimistická: Kedy sa vraj situácia zlepší?

 

Pandémia koronavírusu ovplyvnili naše životy hádam vo všetkých ohľadoch, no poriadne trpí aj ekonomika. Vyzerá to tak, že špecificky zasiahnutým odvetvím je výroba technológií, resp. hardvéru, ktorá pre súčasnú situáciu nestíha pokrývať dopyt. Na Slovensku môžeme túto „hardvérovú krízu“ vidieť najmä pri nedostatku nových konzol či grafických čipov. Podľa spoločnosti Acer, popredného výrobcu osobných počítačov, by sa však situácia mala zlepšiť už v druhej polovici tohto roka.

Pozitívne prognózy novinárom poskytol Andrew Hou, firemný prezident pre pan-ázijské operácie. Podľa neho bol problém očividný koncom minulého roka a výrobné firmy okamžite zareagovali, no priznal, že ho intenzita nedostatku taktiež prekvapila. Dodal však, že je presvedčený o tom, že v druhej polovici 2021 bude situácia podstatne lepšia.

Takýto optimizmus si Acer zrejme môže dovoliť aj preto, že dopyt po jeho tovare aj napriek kríze vzrástol o 23 precent, uvádza magazín PCGamer vo svojom webovom vydaní. Mnohí výrobcovia hardvéru taktiež investovali značné peniaze do ďalších výrobných liniek, aby dokázali uspokojiť rastúci hlad trhu a požiadavky zákazníkov.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk