Creative Assembly je vďaka novej pobočke najväčším herným štúdiom v Británii

Creative Assembly je vďaka novej pobočke najväčším herným štúdiom v Británii

 

Britský gigant.

Štúdio Creative Assembly asi nemusím veľmi predstavovať. Tvorcovia skvelej strategickej série Total War, hry Alien Isolation či hry Halo Wars 2 fungujú v hernom priemysle už od roku 1987 a patria medzi tie najstaršie fungujúce herné štúdiá. A zdá sa, že ich príbeh sa ani zďaleka nekončí.

Vedenie štúdia totiž oznámilo, že otvára novú pobočku v časti Sussex vo Veľkej Británii. Nové štúdio bude umiestnené v Horsham West, pričom nutnosť nových priestorov vznikla kvôli kontinuálnej expanzii štúdia.

Šéf štúdia Gareth Edmondson totiž prezradil, že v roku 2020 presiahol počet zamestnancov štúdia 800 a spoločnosť sa tak stala najväčším herným štúdiom vo Veľkej Británii. Nové priestory tak umožnia, aby štúdio naďalej rástlo.

Samozrejme, COVID-19 je ešte stále témou dňa a vývojári tak pracujú z domu, no vo Veľkej Británii sa už situácia pomaly uvoľňuje, čo umožní tieto nové priestory obsadiť vývojármi: „V budúcnosti budeme transformovať naše pracovné prostredie, aby sme umožnili flexibilitu a potrebujeme vhodné prostredie na to, aby sme to dosiahli. Chceme podporiť benefity práce na diaľku, no zároveň vieme, že neexistuje virtuálna náhrada kolaborácie,“ povedal šéf štúdia Gareth Edmondson.

Štúdio taktiež prezradilo, že ich Total War séria predala už takmer 36 miliónov kópií hier, pričom každý mesiac si tieto hry zahrá 1,5 milióna hráčov. A mimochodom, A Total War Saga: TROY, ktorý bol počas prvých 24 hodín od vydania dostupný zdarma na Epic Games Store si stiahlo 7,5 milióna hráčov.

Nové štúdio doplní už existujúcu centrálu štúdia a taktiež aj Bulharskú pobočku štúdia, ktorá sídli v hlavnom meste Sofia.

V tomto roku chystá štúdio vydanie Total War: Warhammer III a už v apríli sa chystá remaster hry Rome: Total War. Popri tom pracuje štúdio aj na zatiaľ neohlásenej FPS hre. 

Zdroj: CA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk