Nová aktualizácia pre Windows 10 spôsobuje niektorým hráčom vážne problémy

Nová aktualizácia pre Windows 10 spôsobuje niektorým hráčom vážne problémy

 

Sekanie a znížený počet snímok za sekundu (fps), to je obraz ako vystrihnutý z nočnej mory každého PC hráča, ktorý si potrpí na plynulý herný zážitok. Bohužiaľ, vyzerá to tak, že presne takéto problémy spôsobuje niektorým užívateľom nová kumulatívna aktualizácia od Microsoftu pre systémy Windows 10.

Podobné trampoty pritom podľa magazínu PC Gamer spôsobila aj predchádzajúca aktualizácia softvéru. S ťažkosťami sa zverili hráči na sociálnej sieti Reddit, kde hlásia problémy s udržaním stabilného snímkovania či občas nefungujúcu vertikálnu synchronizáciu (V-SYNC). PC Gamer uvádza ako príklad výpovede majiteľov najnovších grafických kariet od nVidie z dvojkovej a trojkovej rady (20XX a 30XX).

V extrémnych prípadoch používatelia Windowsu dokonca hlásia aj tzv. „modrú obrazovku smrti“ a iné vážne problémy, ktoré nemožno považovať len za nepríjemnosti.

Ak máte takéto problémy aj vy, najrozumnejším riešením bude zrejme odinštalovanie aktualizácie KB5001330 alebo KB5001337. Tento krok je možné vykonať cez nastavenia -> Aktualizácia a zabezpečenie > zobraziť históriu aktualizácií.

Máte (alebo ste mali) s aktualizáciami pre Windows nepríjemné skúsenosti? Dajte nám vedieť v komentároch, o čo išlo – a ako ste problém nakoniec (ne)odstránili.

Zdroj: PC Gamer/Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk