Na Steame sa nájdu užívatelia, ktorí vlastnia viac ako 25 000 hier

Na Steame sa nájdu užívatelia, ktorí vlastnia viac ako 25 000 hier

 

Na niekoľko životov.

V podcastoch často zvykneme hovorievať, že rok 2021 bude rokom, kedy budeme môcť konečne dohrať hry, ktoré sme si kúpili, no nestihli dohrať. Vzhľadom na to hromadu odkladov ktoré už boli ohlásené (a ktoré ešte budú ohlásené) to dáva celkom zmysel.

No niekoľko Steam užívateľov to asi nebude mať až také jednoduché. Ich Steam knižnica je totiž masívna. Valve totiž pred niekoľkými dňami vydalo aktualizáciu beta verzie Steam klienta a jednou z opráv bolo: „Oprava možného pádu klienta pre užívateľov, ktorí majú približne alebo viac ako 25 000 hier.“

Úprimne sme si ani nemysleli, že toľko hier na Steame vôbec bolo vydaných (no po kontrole sme zistili, že v súčasnosti pribúda na Steam viac ako 8000 hier ročne) a ak by sme predpokladali, že daní užívatelia zaplatili za každú hru v priemere 5$, tak to dáva priemer 125 tisíc dolárov. A to ani nechceme vedieť koľko času by zabralo prejdenie všetkých týchto hier.

Web Kotaku ešte podotkol, že existuje niekoľko možností, ktoré vysvetľujú existenciu takýchto užívateľov.

  • Najlogickejším vysvetlením je, že niekto má proste príliš veľa peňazí a kupuje na Steame takmer každú novú hru.
  • Taktiež je však pravdepodobné, že ide o užívateľa, ktorý sa v roku 2011 zúčastnil Epic Holiday Giveaway. Valve totiž vtedy hlavnému výhercovi prisľúbili kompletnú kolekciu hier na Steame.
  • Taktiež je známe, že existujú tzv. press účty, ktoré sú zdieľané v herných redakciách. A aj keď o existencii takýchto účtov vieme a aj sme taký účet videli na vlastné oči, tak ten zďaleka neobsahuje 25 000 hier, pretože tam nie sú pridávané všetky hry automaticky.
  • Poslednou teóriou tak zostáva, že vlastníkom tohto účtu je Gabe Newell, šéf Valve.
Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk