HTC predstavuje 5k VR headset Vive Pro 2

HTC predstavuje 5k VR headset Vive Pro 2

 

Máme tu ďalší VR prídavok a to konkrétne v high-end segment. Na papieri vyzerá naozaj super, už si len počkať na prvé ohlasy a recenzie. 

Nové HTC Vive Pro 2 prináša upgrade viac menej po každej stránke, rozlíšenie tu je, až 5k alebo teda 2048x2448 pre každé oko, k tomu obnovovacia frekvencia je krásnych 120Hz a zorné pole 120°. Ale asi najväčšou novinkou je implementácia technológie DSC (Display Stream Compression), ktorá zabezpečí najväčšiu možnú kvalitu obrazu. Na tejto implantácií HTC pracovalo priamo s výrobcami grafík AMD a NVDIA a môžete ju poznať z vyšších rad monitorov. Výhoda je, že poskytuje aj spätnú kompatibilitu s DisplayPort 1.2.

                                     HTC Vive Pro 2                  HTC Vive Pro

Display 

IPS LCD Dual Amoled
Rozlíšenie  2048x2448 na oko 1440x1600 na oko
Obn. frekvencia 120Hz 90Hz
Zorné pole 120° 110°

Vďaka všetkým týmto novinkám, by sme sa mali dočkať ,,minimálneho motion blur efektu" v preklade, obraz by mal byť ostrí aj počas pohybu. Okrem tohto prakticky eliminovali aj badateľné "sieťové" čiary, ktorými trpeli najme staršie headsety, jedná sa o takzvaný screen-door efekt. 

Veľmi dôležitým faktorom pri VR headsetoch, je samotný komfort nosenia. Tu by sme sa mali dočkať štandardu pre high-end headsety ako sú nastaviteľné remienka, komfortné uchytenie, nastavenie vzdialeností šošoviek od očí (IPD) či vyváženie váhy headsetu, pre pohodlné nosenie. Čo sa týka zvuku, tak integrované slúchadlá majú certifikáciu Hi-Res Audio s podporou 3D zvuku. Nemusíte sa ani obávať o kompatibilitu s iným príslušenstvom, ako slúchadlami od tretích strán, či podpora ovládačov od Valve prípadne VR rukavíc od iných výrobcov. Jediným neznámym momentálne ostáva  váha a rozmer VR headsatu.

Čo sa týka ceny, tak nový headset štartuje na cenovke 799€. Ak by ste chceli kompletnú zostavu, teda aj VIVE Controllers, základňovú zostavu VR 2.0 tak cenovka sa už vyšplhá na 1400€

Zdroj: Theverge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk