Nová hra od Remedy (Alan Wake 2) vstupuje do produkcie

Nová hra od Remedy (Alan Wake 2) vstupuje do produkcie

 

Na PC iba na Epic Games Store.

Fínske štúdio Remedy poskytlo aktualizáciu projektov, ktorým sa momentálne venuje. A taktiež oznámilo, že k piatim už existujúcim projektom sa pridal ďalší.

Šéf Remedy Tero Virtala prezradil, že už takmer celý interný vývojársky tím hry Control sa popresúval medzi ostatné projekty štúdia a to „vrátane nového projektu, ktorý je v počiatkoch vývoja.“

Keď sa ho akcionári Remedy spýtali na povahu tohto projektu, tak prezradil iba toto: „Áno, máme vo vývoji ďalší projekt, no ten je vo veľmi skorých štádiách vývoja. Nič viac k tomu neprezradím.“ Odmietol taktiež potvrdiť, či tento projekt má svojho vydavateľa.

Virtala následne potvrdil, že vývoj kampane CrossfireX a CrossfireHD sa už blíži ku svojmu koncu. Ďalším projektom štúdia je free-to-play kooperatívna hra s kódovým označením Vanguard a dvojicu hier spraví štúdio Remedy pre Epic Games, ktorý financuje ich vývoj. Prvým projektom bude veľká AAA hra a údajne ide o pokračovanie série Alan Wake. Táto hra v najbližších týždňoch vstúpi do oficiálnej produkcie a ďalší menší projekt je taktiež vo vývoji.

Remedy podľa Virtalu momentálne zamestnáva 281 zamestnancov a do blízkej budúcnosti plánuje svoje rozširovanie: „Začali sme implementovať ďalšiu fázu našej stratégie, aby sme dosiahli ambiciózny dlhodobý rast.“

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk