Informácie o zrušenej verzii S.T.A.L.K.E.R. 2 unikli na internet

Informácie o zrušenej verzii S.T.A.L.K.E.R. 2 unikli na internet

 

Ten iný STALKER.

Možno viete o tom, že súčasná verzia hry S.T.A.L.K.E.R. 2 nie je prvou „dvojkou,“ ktorú plánovalo štúdio GSC Game World. Pôvodná verzia tejto hry bola vo vývoji začiatkom minulého desaťročia, no reálneho produktu sme sa nikdy nedočkali.

To však fanúšikom série nebránilo v tom, aby sa posnažili dostať sa k materiálom z vývoja tejto verzie hry a to sa im aj podarilo. Ide tak o najväčší leak z vývoja tohto projektu, ktorý však podľa slov vývojárov nemá prakticky nič spoločné s verziu hry, ktorá je vo vývoji teraz, pretože vývoj bol v určitom momente kompletne reštartovaný.

Dokumenty, ktoré sa dostali na verejnosť obsahujú detailné informácie, dizajnový dokument, konceptové obrázky, textúry a modely zbraní, questy a ich popisy a taktiež aj popisy mnohých systémov hrateľnosti vrátane správania sa AI počas boja a taktiež aj zdrojový kód X-Ray Engine 2.0, starý build hry z decembra 2011, inštrukcie pre vývojárov a základné črty príbehu.

Hra sa mala odohrávať v roku 2015 po udalostiach zo Shadow of Chernobyl a hlavnou postavou mal byť nemenovaný Stalker, ktorý máva nočné mory o Uzavrenej zóne v Černobyľe. Aj v tejto časti by sa vo svete hry nachádzali rôzne frakcie, ktoré sa snažia z prostredia vyťažiť všetko, čo sa dá. Jednou z hlavných mechaník však bola možnosť zbierania „Anomalous Energy,“ ktorá sa následne dá použiť na vytvorenie artefaktov.

Kampaň mala byť dizajnovaná na 10 hodín, no kompletné prejdenie hry malo trvať približne 50 hodín. Vývojári sa v hre snažili o implementáciu živého sveta a taktiež chceli dať hráčom možnosť postaviť si základňu a získavať spolubojovníkov. Mnoho hlavných misií však malo byť nelineárnych a hráč tak mal mať možnosť rozhodovania sa. Vývojári plánovali návrat starých nepriateľov, no aj niekoľko nových.

Do hry mal pribudnúť aj multiplayer pre 32 hráčov a hra mala byť vydaná na PC, Xbox 360 a (možno) PlayStation 3.

Všetky súbory si môžete preskúmať na tomto a tomto odkaze.

Tejto hry sa teda už nedočkáme, no súčasná verzia hry S.T.A.L.K.E.R. 2 je vo vývoji pre PC, Xbox Series X/S a vydania by sme sa mali dočkať v priebehu tohto alebo budúceho roka.

Zdroj: VKontakte

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk