Sony: Ďalšie PlayStation exkluzivity prídu na PC, keď na to bude „správny čas“

Sony: Ďalšie PlayStation exkluzivity prídu na PC, keď na to bude „správny čas“

 

Šéf PlayStation Studios Herman Hulst odhalil, že na PC platformu v budúcnosti zavíta viac titulov, ktoré boli doposiaľ exkluzívne pre ekosystém PlayStation.

Načasovanie je však pre Sony všetkým, a tak môžeme predpokladať, že vydanie exkluzívnej novinky bude vždy sprevádzať dlhšie časové okno, po ktorom bude hra dostupná aj na Steame či Epicu. Takéto riešenie sme videli ako pri Horizon: Zero Dawn, tak aj Days Gone.

Na PC zrejme príde aj štvrtý diel Uncharted s podtitulom „ A Thief’s End“ – päť rokov po tom, čo sa hra prvýkrát dostala do rúk používateľom konzol PlayStation.

„Čo sa týka nášho plánovania hier na PC, ešte sme len v začiatkoch,“ odhalil Hulst, pričom zdôraznil, že Horizon: Zero Dawn malo na PC veľký úspech. „Ukazuje to, že počítačoví nadšenci majú apetít zažiť úžasné portfólio hier, ktoré mali PS hráči k dispozícii roky.“

Podľa Hulsta je PlayStation stále tým najlepším miestom na vychutnanie si 1st-party hier, no PC hráči sú pre Sony „čoraz cennejší“.

„Pri každej našej hre zvážime, kedy bude správny čas, aby prišla na PC. Nikdy to však nebude na úkor budovania lineupu skvelých konzolových hier,“ uzavrel.

Zdroj: VG247

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk