• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Windows 10 to už má spočítané: Microsoft stanovil dátum, kedy pôvodne „večný“ OS prestane podporovať
Windows 10 to už má spočítané: Microsoft stanovil dátum, kedy pôvodne „večný“ OS prestane podporovať

Windows 10 to už má spočítané: Microsoft stanovil dátum, kedy pôvodne „večný“ OS prestane podporovať

 

Nič netrvá večne a ako sa ukázalo, ani Windows 10.

Keď Microsoft lákal používateľov sedmičky, aby si vylepšili zadarmo svoj operačný systém na desiatku, tvrdil, že žiadny ďalší Windows nebude. Desiatka mala byť, no, večná. Microsoft ju mal len postupne vylepšovať, vydávať aktualizácie. Teraz je však už viac-menej jasné, že obľúbený Windows 10 má svoje dni zrátané.

Aby ste teda vedeli, v ktorý deň treba držať smútok – Microsoft prestane verzie „Windows 10 Pro“ a „Home“ podporovať 14. októbra 2025.

Ak tomu nechcete z nejakého dôvodu veriť, presvedčiť sa môžete na vlastné oči na oficiálnych stránkach Microsoftu.

O správe informoval magazín PC Gamer s odvolaním sa na server Nordic Hardware.

Príchod Windowsu 11 – alebo jeho ekvivalentu, akokoľvek už Microsoft svoj ďalší operačný systém nazve – avizoval minulý mesiac aj hlavný výkonný riaditeľ spoločnosti Satya Nadella. „Už čoskoro vám ukážeme jedno z najzásadnejších vylepšení Windowsu za poslednú dekádu,“ oznámil Nadella.

Zdá sa tiež, že Microsoft akoby nás navnadzoval na ideu jedenástky malými indíciami.

  1. Podujatie, na ktorom by mal Microsoft odhaliť pripravované novinky a zmeny, sa uskutoční 24. júna o 11:00 (17:00 nášho času).
  2. Toto oznámenie firma spojila s krátkym videom, na ktorom akoby „okenný rám“ loga Windowsu vytváral tieň v tvare číslice 11 (presnejšie II).
  3. Do tretice; firma na YouTube uverejnila presne 11-minútové video de facto o ničom – skladačku úvodných zvučiek jednotlivých verzií OS Windows

Nechcem si zbytočne domýšľať a predbiehať udalostiam, ale naozaj to vyzerá tak, že Windows 11 je za rohom. Otázne však je, či bude pre majiteľov desiatky zadarmo, podobne ako pri prechode z Windowsu 7. Uvítali by ste to?

Zdroj: PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk