Blizzard maže z World of Warcraft hier odkazy na sexuálnych delikventov

Blizzard maže z World of Warcraft hier odkazy na sexuálnych delikventov

 

A nielen tých.

Situácia vo vydavateľstve Activison Blizzard je vážna po minulotýždňovej žalobe zo strany organizácie DFEH ohľadom sexizmu, rasizmu a sexuálneho obťažovania veľmi vážna a situácii nepomohla ani reakcia vedenia vydavateľstva.

Hlavnými problémami, prečo štát Kalifornia zažaloval Activision Blizzard bolo prevádzkovanie pracovného prostredia, ktoré aktívne podporovalo sexizmus, rasizmus a sexuálne obťažovanie a krytie ľudí, ktorí ho mali na svedomí. A zdá sa, že títo ľudia už čoskoro zmiznú aj z histórie Blizzard hier.

Legendárne štúdio Blizzard totiž malo vo zvyku dávať niektorým postavám vo svojich hrách mená podľa vývojárov, ktorí sa podieľali na tvorbe hry. Bohužiaľ v prípade hry World of Warcraft to znamenalo, že sa tam vyskytuje meno Alexa Afrasiabiho, ktorý sa v súdnych dokumentoch niekoľkokrát spomína ako sexuálny predátor krytý vedením Blizzardu. Situácia okolo jeho osoby eskalovala do takej miery, že jeho prezývka bola Crosby Suite v narážke na Billa Crosbyho.

A nakoľko hráči World of Warcraft žiadali odstránenie zmienok o jeho osobe z hry World of Warcraft, tak Blizzard oznámil, že presne to urobí. Aj keď samozrejme jeho osobu nemenovali.

Štúdio totiž v oficiálnom Twitter príspevku oznámilo, že v nasledujúcich dňoch a týždňoch odstráni z World of Warcraft a World of Warcraft Classic všetky odkazy, ktoré „nie sú vhodné pre náš svet“ a hráči by ich mali postretnúť v najbližších dňoch. Štúdio nekonkretizovalo presné odkazy, ktoré z hry odstráni, no je zrejmé, že málo ich nebude.

UPDATE: A Blizzard už vykonal prvé zmeny

  • Fras Siabi's Axe sa odteraz volá Grimm's Cigar Cutter
  • Všetky Fras Siabi odkazy sa zmenili na Ezra Grimm
  • Všetky Furor predmety boli premenované
  • Field Marshal Afrasiabi v Stormwind bol nahradený postavou Field Marshal Stonebridge
  • Lord Afrastrasz vo Wyrmrest Temple bol premenovaný na Lord Devrestrasz
  • Pathstalker Kariel v Everson Woods sa volá Pathstaler Avokor
  • Shard of Afrasa bol premenovaný na Shad of the Splithooves
Zdroj: Blizzard

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk