Ariana Grande za svoj Fortnite koncert získa poriadnu kôpku peňazí

Ariana Grande za svoj Fortnite koncert získa poriadnu kôpku peňazí

 

Niečo za niečo.

Ako je možné, že po Travisovi Scottovi sa na svoj vlastný koncert vo Fortnite chystá aj Ariana Grande? Možno to bude preto, že to vynáša extrémne dobre. Dokonca tak, že popové hviezdy sa možno v budúcnosti budú biť o to, aby mohli byť vo Fortnite.

Magazín Forbes totiž na základe vlastných zdrojov zistil, že odhad zárobku Ariany Grande za svoj koncert vo Fortnite presahuje 20 miliónov dolárov. Štruktúra tejto dohody by totiž mala byť rovnaká ako v prípade Travisa Scotta, ktorý okrem priamej platby za ochotu vystúpiť vo Fortnite dostal taktiež aj podiel z predaja skinov, ktoré boli naviazané na jeho koncert.

Len pripomíname, že celý koncert Travisa Scotta trval iba 9 minút, čo je iba zlomok oproti tomu, koľko musí byť na pódiu počas reálneho koncertu. A s oveľa vyšším zárobkom.

Analytici však odhadujú, že koncert Ariany Grande bude ešte väčšou udalosťou a preto by mal tejto interpretke priniesť ešte väčší obnos peňazí ako 20 miliónov dolárov. Má totiž väčšiu fanúšikovskú základňu a viac predaných albumov a teda oveľa väčšiu šancu, aby sa jej podujatie skončilo masívnym úspechom. Grande taktiež dostane bližšie nešpecifikovanú finančnú odmenu za svoje vystúpenie a taktiež sa budú predávať jej skiny a in-game predmety, pričom časť zo zisku pôjde do jej vrecka.

Radosť má aj Epic Games. Ten síce vyplatí Grande masívny objem peňazí, no na druhej strane pritiahne všetky oči verejnosti na svoju hru, čo zas prinesie peniaze z dlhodobého hľadiska im. Je to teda dokonalá win-win situácia. Interpret zarobí veľké peniaze za malé množstvo práce a Epic Games zas opäť raz zviditeľní svoju hru. Veď koncert Travisa Scotta má iba na jeho oficiálnom Youtube kanáli 165 miliónov pozretí. Naživo ho sledovali milióny divákov a ďalšie milióny ho videli prostredníctvom sociálnych sietí. Preto sa asi vôbec nebudeme čudovať, keď sa takéto koncerty stanú bežnou udalosťou.

Zdroj: Forbes

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk