Back 4 Blood beta pritiahla státisíce hráčov, no hanlivé slovo spôsobilo problém

Back 4 Blood beta pritiahla státisíce hráčov, no hanlivé slovo spôsobilo problém

 

Po Evolve víťazoslávny návrat?

Štúdio Turtle Rock počas víkendu otestovalo svoju Ridden aka. zombie strieľačku Back 4 Blood, čo je duchovný nástupca populárnej série Left 4 Dead. A zdá sa, že vývojári majú v rukách ďalší nájdený produkt. O betu bol totiž obrovský záujem.

Napriek tomu, že kľúče do bety boli viazané na predobjednávku hry, alebo sa na vás muselo usmiať šťastie sa totiž na Steame vyšplhal počet hráčov súčasne na skvelých 98 024. A to samozrejme musíme podotknúť, že ide iba o štatistiky z jednej platformy, nakoľko beta sa konala aj na platformách Xbox a PlayStation. Budeme teda netrpezlivo sledovať, kam sa počet hráčov vyšplhá počas plne otvorenej bety, ktorá je naplánovaná na 12. až 16. augusta.

Ešte predtým však budú musieť vývojári vyriešiť jednu nepríjemnosť. Hráči totiž počas hrania postrehli, že zombie rasa Ridden občas vydáva zvuky, ktoré sa až nepríjemne podobajú na rasovú urážku. A aj keď v našom regióne to určite toľko nechcenej mediálnej pozornosti nespôsobilo, tak v USA bola situácia úplne iná.

Samozrejme, asi nikto nepredpokladá, že štúdio kalibru Turtle Rock by v roku 2021 pridalo do svojej hry rasovú urážku a preto sa čakalo na vysvetlenie vydavateľa Warner Bros. A nakoniec sa potvrdila tá verzia udalostí, ktorá bola v komunite braná ako najpravdepodobnejšia.

Podľa Warner Bros. a Turtle Rock išlo o situácie, kedy zvukový mix pustil dve samostatné zavrčania tak nešťastne až z toho vzniklo nešťastné slovo: „Náš tím si je vedomí urážlivého obsahu, ktorý môžete počuť počas hrania hry. Toto slovo však nikdy nebolo nahrané a nemalo byť ani súčasťou hrania. Prezentovaný zvuk je výsledkom dvoch samostatných zavrčaní Riddenov a ak sa pustia spolu, tak môžete počuť zvuk, ktorý pripomína urážlivé slovo. Pracujeme však na oprave tohto problému, ktorý bude vyriešený v čase bety alebo pri vydaní hry.“

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk