Ďalšou obeťou škandálu v Blizzarde bude asi McCree z hry Overwatch

Ďalšou obeťou škandálu v Blizzarde bude asi McCree z hry Overwatch

 

Dočká sa zmeny mena?

Včera sme vás informovali o tom, že z Blizzardu sa porúčali traja vysokopostavení vývojári štúdia vrátane šéfa vývoja Diablo IV. Ak ste však správu pozorne čítali, tak určite ste tam objavili meno, ktoré vám niečo pripomínalo. Jedným z prepustených vývojárov bol totiž Jesse McCree.

Jesse McCree bol totiž hlavný dizajnér Diablo IV, no ešte predtým sa podieľal na vývoji posledného veľkého hitu štúdia Blizzard, hry Overwatch, ktorá vyšla v roku 2016. A práve po ňom bola pomenovaná postava kovboja McCree.

Vznikla tak celkom zaujímavá situácia. Je viac ako zrejmé, že trojica vývojárov Blizzardu dostala padáka kvôli aktuálnemu škandálu, ktorý sa týka sexizmu, sexuálneho obťažovania a rasizmu. A preto postava, ktorá pripomína toto správanie asi nebude všetkým po chuti.

Casteri e-športových podujatí Overwatch to vyriešili takmer okamžite. Brennon Hook a Josh Wilkinson počas víkendových zápasov v hre nehovorili meno McCree a namiesto toho hovorili „kovboj.“ Blizzard však v prehlásení potvrdil, že išlo o ich osobnú iniciatívu a nešlo o nariadenie štúdia.

V súčasnosti sa však objavila veľká skupina fanúšikov Overwatch, ktorí žiadajú, aby bol McCree premenovaný. Hlavne vzhľadom na to, že v jeho prítomnosti budú ešte niekoľko rokov, nakoľko postavy z Overwatch 1 sa prenášajú aj do dvojky. Išlo by však o relatívne veľký zásah do vývoja hry, pretože by museli byť znova nahrané voice-overy všetkých hrateľných postáv v hre, kde je spomenuté meno McCree.

Omnoho jednoduchšie to bolo v hre World of Warcraft, kde bol premenovaný bývalý dizajnér štúdia Alex Afrasiabi.

Blizzard tak zatiaľ neprezradil, čo plánuje s McCreem spraviť. Tlak zo strany hráčov je však celkom veľký a asi nikto nepochybuje o tom, že jedného dňa mu Blizzard podľahne. Hlavne vzhľadom na to, že štúdio si bude musieť u hráčov žehliť svoju povesť nie len čo sa kvality hier týka (ehm. Warcraft III Reforged) ale aj čo sa týka internej kultúry spoločnosti, ktorej špinavosti v posledných týždňoch vyplávali na povrch.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk