Valorant si na Windows 11 nezahrajú všetci

Valorant si na Windows 11 nezahrajú všetci

 

Riot je nekompromisný.

Okolo upgradu na Windows 11 panoval zo začiatku zmätok. A mohol za to Microsoft, ktorý zverejnil veľmi prísne požiadavky, ktoré musí váš hardvér spĺňať, aby mu upgrade bol umožnený. A jednou s integrálnych súčastí týchto požiadaviek bola aj podpora TPM 2.0 alebo Trusted Platform Module, ktorý mal priniesť lepšie zabezpečenie operačného systému.

Po kritike však Microsoft od týchto požiadaviek upustil a v dnešnej dobe sú hardvérové požiadavky celkom prijateľné. Zatiaľ čo teda viete Windows 11 rozbehnúť aj na TPM 1.1, tak tu vznikol celkom veľký problém okolo hry Valorant.

Tá totiž podmieňuje svoje fungovanie podporou TPM 2.0. To znamená, že keď si nainštalujete Windows 11 na zostave, ktorá má iba podporu TPM 1.1, tak Valorant na tomto zariadení jednoducho nespustíte. Zistili to užívatelia XDA Developers ktorí zostali po upgrade na nový operačný systém nepríjemne prekvapení.

Dôvod, prečo Valorant vyžaduje TPM 2.0 je jednoduchý. Cheatovanie na takomto zariadení je oveľa zložitejšie, pretože po odhalení cheatera dostane tento užívateľ kompletný ban na hardvérové ID a kvôli TPM 2.0 nebude mať možnosť vytvoriť si nové HWID. Zároveň to však môže odrádzať hráčov so staršími zostavami k prechodu na Windows 11.

Uvidíme, ako na celú situáciu zareaguje Riot a taktiež aj Microsoft.

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk