Prvé zábery z novej futbalovej hry od Konami sú vonku a dojmy sú viac ako rozpačité

Prvé zábery z novej futbalovej hry od Konami sú vonku a dojmy sú viac ako rozpačité

 

Na toto sme čakali dva roky?

Minulý rok sme sa eFootball PES hry nedočkali, pretože Konami pracovalo na novej generácii svojho futbalu. Tá príde už 30. septembra, no všetko, čo obklopuje túto hru zatiaľ veľa dôvodov na radosť neprináša.

Áno, hra síce zvolila free-to-play model, čo poteší všetkých, ktorí doteraz dávali 60€ za update súpisiek, no následne Konami oznámilo, že hra bude vydaná bez obrovského množstva možností a funkcií, ktoré budú do hry pridávané postupne.

A čo je ešte horšie, zatiaľ to dobre nevyzerá ani po vizuálnej stránke. Prechodom na Unreal Engine Konami sľubovalo realistický vizuál, no hra má od neho ešte ďaleko.

Všetko však môže zachrániť hrateľnosť...však? No, zatiaľ ani tento aspekt veľmi nepresvedčil. Na internet totiž unikli zábery z hrania z verzie 9.30 a fanúšikovia ju podrobili veľkej kritike.

Hráči kritizujú, že napriek zmene enginu používa hra rovnaké cutscény ako v posledných rokoch. Chválu si nevyslúžil ani vizuál trávnika, ktorý podľa väčšiny komentujúcich vyzerá otrasne napriek tomu, že ide o veľmi dôležitú súčasť hry. Kritiku si vyslúžila aj fyzika lopty a animácie hráčov, ktoré vyzerajú horšie, ako v posledných dieloch série.

Fanúšik série Gari Clark bola na sociálnej sieti Twitter nekompromisný: „Leaknuté zábery alebo nie, toto vyzerá strašne. Posledný klinec do rakvy. Hráči, ktorí skejtujú, otrasná fyzika lopty, zlý vizuál a podivná rýchlosť hráčov. Toto vyzerá ako mobilná hra. Som nahnevaná keď sledujem túto hru z 5. generácie. Je to urážlivé vidieť hru s tak úžasnou históriou ako je pohodená vo forme cash-grabu pre mobilný a casual trh.“

PES modder Durandil PES si zas všimol otrasný framerate v cutscénach, podivné animácie hráčov a publika.

Uvidíme teda, ako na tom bude výsledný produkt. Fajn je, že hra je free-to-play, takže ak bude naozaj zlá, tak ju proste nemusíme hrať, no na druhej strane by to bol ďalší smutný pád série, ktorá kedysi konkurovala sérii FIFA od EA Sports.

Zdroj: Youtube/Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk