Life is Strange: True Colors fasuje negatívne recenzie, no nie kvôli nízkej kvalite hry

Life is Strange: True Colors fasuje negatívne recenzie, no nie kvôli nízkej kvalite hry

 

Číňania sa vybúrili.

Review-bombing je populárny proces v ktorom sa skupina hejterov vyvŕši na hodnotení konkrétnej hry z konkrétneho dôvodu, ktorý však iba málokedy má niečo dočinenia s kvalitou hry samotnej. Možno si pamätáte, ako boli „zhejtované“ Metro hry iba preto, lebo 4A Games oznámilo, že Metro Exodus bude časovou exkluzivitou na Epic Games Store...

Teraz sa však „hejtu“ dočkala hra, ktorá si to na prvý pohľad nezaslúžil. Príbehová hra Life is Strange: True Colors totiž dostala masívne množstvo negatívnych recenzií, ktoré majú jedného spoločného menovateľa. Čínskych hráčov.

Totižto v meste Haven Springs v ktorom sa hra odohráva sa nachádza obchod s názvom Treasures of Tibet nad ktorým veje Tibetská vlajka, ktorá je používaná ako symbol snahy Tibetu o nezávislosť a v Číne je táto vlajka zabanovaná.

Negatívne recenzie teda hra dostáva iba pre túto vlajku s odôvodnením, že „Tibet je súčasť Číny“ a že „hra obsahuje elementy Tibetskej nezávislosti, čo naznačuje oddelenie od Číny.“

Ak vás teda zaujme zvýšený počet negatívnych recenzií pri tejto hre tak vedzte, že to nemá nič spoločné s kvalitami alebo nekvalitami hry. Napriek tejto snahe Čínskych hráčov si však hra momentálne drží skvelý podiel 87% pozitívnych recenzií.

Zdroj: Steam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk