Nová anti-cheat ochrana Call of Duty bude sedieť vo vašom kerneli

Nová anti-cheat ochrana Call of Duty bude sedieť vo vašom kerneli

 

Hráči sú aj napriek tomu spokojní.

Activision na včera sľuboval odhalenie svojej tajnej zbrane v boji proti cheaterom v Call of Duty hrách a svoje slovo aj dodržal. Spoločnosť nám totiž odhalila novú anti-cheat ochranu s názvom Ricochet, ktorý do hry pribudne s vydaním Call of Duty: Vanguard a následne pribudne aj do Call of Duty: Warzone.

„Ricochet Anit-Cheat iniciatíva je mnohostranným prístupom v boji proti cheaterom, ktorá obsahuje serverové nástroje s monitorom na identifikovanie cheaterov, prepracované nástroje na analýzu cheaterov a vylepšenia bezpečnosti účtov.“

„Pozadie služby bude vydané spolu s Call of Duty: Vanguard a spolu s Pacifickou aktualizáciou pribudne aj do Call of Duty: Warzone.“

Tento anti-cheat softvér však bude sedieť v tzv. Ring 0, čiže pôjde o kernel-mode softvér. To v jednoduchosti znamená, že tento softvér bude mať k dispozícii výnimočné právomoci a bude si môcť v systéme robiť prakticky čo sa mu zapáči. Ide tak o vševediace oko pri používaní počítača, čo sa určite nebude mnohým pozdávať. To sme mohli vidieť v čase, keď Riot oznámil podobnú anti-cheat ochranu Vanguard pre hru Valorant. Riotu však určite nepomohol fakt, že jeho majiteľom je čínska spoločnosť Tencent.

Prekvapením teda je, že reakcie na tento softvér sú často pozitívne. Zdá sa teda, že hráči Warzone už majú tak plné zuby cheaterov, že im nevadí ani tento zásah do bezpečnosti a súkromia.

Activision však ubezpečuje, že cez Ricochet nebude zbierať žiadne údaje, ktoré by zberať nemal a ide čisto o softvér, ktorého úlohou je udržať multiplayerové zápasy fér a bez cheaterov.

Zdroj: Activision

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk