EA sa ospravedlnilo za skin v Battlefield 2042 – týka sa totiž Ruskej invázie Krymu

EA sa ospravedlnilo za skin v Battlefield 2042 – týka sa totiž Ruskej invázie Krymu

 

A to sa hráčom z Ukrajiny pochopiteľne nepáčilo.

Vydavateľ EA urobil pravdepodobne omylom malý prešľap a hráči na to rýchlo upozornili. Jeden z Epic-Tier skinov pre Špecialistu Pyotra „Borisa“ Gukovskyho totiž dostal názov „Little Green Man,“ čo má celkom nešťastné implikácie smerom k reálnemu konfliktu, ktorý vyústil v anexiu Krymu Ruskou Federáciou v roku 2014. O to horšie, že postava Boris je rusom.

Ak však nechápete, akú má fráza „Little Green Man“ konotáciu s Krymom, tak toto slovné spojenie sa okrem súvislosti s mimozemšťanmi používalo aj na označenie ruských jednotiek, ktoré boli predvojom k anexii Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin vtedy prítomnosť svojich vojakov na Kryme poprel a označil ich za členov odboja, ktorí sa postavili voči režimu na Ukrajine. Neskôr však priznal, že išlo naozaj o vojakov z Ruska.

Nejde o prvý prešľap štúdia DICE. Pri Battlefield V napríklad nazvali špeciálnu postavu Nacistov Wilhelm Franke, no skoro sa ukázalo, že Wihelm Franke bol skutočnou osobou počas 2. svetovej vojny a išlo o bojovníka proti nacizmu.

DICE sa za túto situáciu ospravedlnilo a prisľúbilo nápravu.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk