Techland: Neexistuje šanca, že Dying Light 2 bude odložený

Techland: Neexistuje šanca, že Dying Light 2 bude odložený

 

Určite?

Herný rok 2021 a odklady. To už je synonymum. Svoje by o tom vedeli rozprávať aj tvorcovia Dying Light 2 Stay Human z poľského štúdia Techland. Tí totiž boli nútení okolnosťami odložiť svoju očakávanú parkúrovú hru v otvorenom svete na začiatok februára 2022 aby hráči dostali do rúk čo možno najdokončenejší produkt.

Momentálne teda dátum vydania znie 4. február, no je na mieste predpokladať, že tento dátum sa môže ešte posunúť. Aj keď hlavný dizajnér Tymon Smektala v rozhovore pre MP1ST povedal, že neexistuje šanca, že hra bude posunutá.

„Hra bude vydaná vo februári a to je obdobie na ktoré sa sústreďujeme sa na to a pracujeme na tom. Takže neexistuje šanca, že sa to stane (odklad hry).“ Zároveň však priznal, že dizajnovanie takejto masívnej hry prináša veľké výzvy, pretože vývojári ako keby tvorili niekoľko hier naraz: „Pretože taká istá hra môže mať niekoľko variantov a tie môžu byť drasticky odlišné, tak musíte všetko preskúmať pri každom prejdení hry. Takže dôvod na odklad bol relevantný, no zároveň je to naše dieťa. Je to naša značka. Naše štúdio vlastní túto značku. Takže vedeli sme, že ju nemôžeme vydať, pokiaľ nie je pripravená.“

Zároveň je však zrejmé, že štúdio už bude tlačené aj zo strany investorov (o tom by vedel rozprávať CD Projekt RED). Hra je naplánovaná na posledný kvartál finančného roka a pre vedenie by asi nebolo príjemné obhajovať odklad do ďalšieho finančného roka.

Zdroj: MP1ST

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk