Activision zažaloval populárneho tvorcu cheatov pre Call of Duty

Activision zažaloval populárneho tvorcu cheatov pre Call of Duty

 

Boj v hre aj mimo nej.

Activision a bitka s cheatermi v Call of Duty sa začala stupňovať hlavne po vydaní Warzone. Jeho free-to-play nátura bola totiž doslova automatickou pozvánkou pre cheaterov a zlatou baňou pre tvorcov cheaterov.

A aj keď vydavateľ už sprevádzkoval anti-cheat ochranu Ricochet, tak vedenie vydavateľstva bojuje aj právnou cestou. A aj preto podali 4. januára 2022 žalobu smerovanú na nemeckú spoločnosť EngineOwning, ktorá sa práve zaoberá vývojom cheatov. Podľa Activisionu „sa zúčastňujú vývoja, predaja, distribúcie a zneužívania prepracovaných cheatov a hackov pre populárne online hry, hlavne Call of Duty.“

EngineOwning ponúka vo svojom balíčku „služby“ ako auto-aim, auto-streľbu, možnosť ukázania polohy iných hráčov a to za sumy od 3,89€ za troj-dňový prístup až do 31,19€ za 90-dní poskytovania služby.

Activision argumentuje, že distribúcia cheatov spôsobuje Activisionu „nenapraviteľné a masívne škody na svojej povesti a stratu veľkej porcie tržieb.“ Čo je v praxi pravda, pretože čím viac cheaterov, tým menšia chuť hrať Warzone...

Vydavateľ Call of Duty tak požiadal súd o potrestanie výrobcu cheatov a dinančné odškodnenie.

Okrem Call of Duty ponúka EngineOwning cheatovacie nástroje pre Halo Infinite, Battlefield V, Splitgate, Titanfall 2 a ďalšie hry.

Zdroj: GI.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk