Hráči Red Dead Online frustrovaní z nedostatku obsahu začali online kampaň

Hráči Red Dead Online frustrovaní z nedostatku obsahu začali online kampaň

 

Rockstar zatiaľ mlčí.

Rockstar momentálne „prevádzkuje“ dvojicu online hier – Red Dead Online a GTA Online. No zatiaľ čo druhá menovaná sa vďaka extrémnej popularite GTA V vždy dočká nových veľkých expanzií, tak Red Dead Online je doslova chudobný príbuzný. Bohužiaľ.

Spôsob, ako Rockstar pristupuje ku Red Dead Online sa však vrcholne nepáči komunite hry. Posledný veľký update pre hru bol totiž vydaný ešte v júli 2021 a aj keď odvtedy ubehlo veľké množstvo času, tak nič veľké sa vo svete tejto online hry neudialo. A čo je ešte horšie – Rockstar je ticho. Navyše, čo je ešte horšie, ani ten „veľký“ update z júla bol na pomery updatov pre GTA Online celkom maličký a nevýznamný. Je tak zrejmé, že Rockstar uprednostňuje jedno svoje dieťa pred druhým.

Poslednou kvapkou bolo ohlásenie Rockstaru zo 6. januára. Štúdio vtedy odprezentovalo nové podujatie v Red Dead Online, ktoré potrvá mesiac. Toto podujatie však neprináša ani smietku nového obsahu a namiesto toho spočíva „iba“ vo zvýšení odmien za plnenie už existujúceho obsahu. A to dohnalo komunitu k začiatku kampani, ktorej úlohou je poukázať na nedostatok pozornosti k Red Dead Online od Rockstaru. Táto kampaň je reprezentovaná hashtagom #SaveRedDeadOnline.

Hashtag sa onedlho zaradil medzi trendujúce na sociálnej sieti Twitter, pričom hráči popri nich zdieľajú svoje zážitky z hry a pocity opustenosti zo strany Rockstaru.

Či však táto online kampaň bude mať na Rockstar nejaký efekt, to je viac ako otázne. Okrem podpory GTA Online totiž Rockstar v súčasnosti rieši aj opravu GTA Trilogy a nepochybujeme o tom, že v útrobách štúdia sa momentálne vyvíja aj šieste pokračovanie kultovej ságy. Na Red Dead tak asi očividne nezostáva priestor...

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk