Codemasters plánuje odložiť sériu DiRT nabok, no plánuje „masívnu AAA hru“

Codemasters plánuje odložiť sériu DiRT nabok, no plánuje „masívnu AAA hru“

 

Čo sa deje s britským štúdiom po akvizícii zo strany EA?

Britské štúdio Codemasters sa minulý rok stalo súčasťou rodiny štúdií Electronic Arts a za krátky čas stihli vydať hru F1 2021 a GRID Legends, ktorá vyšla koncom februára. A ambície štúdia len a len rastú a podľa inzerátov na pracovné pozície chystajú „najambicióznejšiu a najväčšiu AAA hru“ v histórii.

Ak ste dúfali, že by mohlo ísť o nový diel DiRT, tak vás asi sklameme. Podľa insidera Toma Hendersona je totiž séria DiRT odložená nabok a to aj napriek tomu, že ešte donedávna štúdio tvrdilo, že ostáva sérii DiRT verné. Zdá sa však, že piaty diel série sa nepredával bohvieako dobre a to prinútilo štúdio prehodnotiť plány.

Štúdio taktiež zrušilo svoje plány na vývoj hry DiRT Rally 3, takže sa bohužiaľ nedočkáme ani tejto hry. A čím ich chce Codemasters nahradiť? Hrou World Rally Championship. Práve táto hra by mala byť tou najambicióznejšou a najväčšou AAA hrou štúdia.

Codemasters totiž ešte v roku 2020 získal oficiálnu licenciu šampionátu WRC a práve na tomto základe bude vystavaná nová hra. Licencia začne byť aktívna v roku 2023 a potrvá minimálne do roku 2027. A prvé zmeny sa už dejú na sociálny sieťach. Twitter účet série DiRT bol totiž premenovaný na účet EA SPORTS Rally.

Podľa Hendersona zatiaľ nie je jasné, kedy nová WRC hra bude ohlásená, no jej vydanie je údajne plánované na rok 2023. Aj to sa však môže zmeniť, pretože podľa jeho informácií má Codemasters v súčasnosti veľké problémy s udržaním QA zamestnancov. Štúdio totiž disponovalo až 200 členmi QA oddelenia, no tento počet bol znížený na 120 a to z dôvodu zlého manažmentu. QA zamestnanci totiž dostávajú často zmluvy iba na tri mesiace a k udržaniu nepomáha ani snaha o zvýšenie platov a rôzne benefity, ktoré vyplývajú z faktu, že Codemasters patrí pod Electronic Arts (10 EA hier zdarma ročne). Členovia QA dúfali, že práve akvizícia Codemasters od EA pomôže zaviesť do oddelenia väčší poriadok, no to sa zatiaľ bohužiaľ nepodarilo a nedostatok QA zamestnancov môže odložiť plánované vydania projektov.

Každopádne to vyzerá tak, že Codemasters sa stáva štúdiom, ktoré sa v súčasnosti stará o dvojicu licencovaných sérií – F1 a WRC, zatiaľ čo jedinú „originálnu“ a vlastnú značku bude reprezentovať séria GRID.

Zdroj: Exputer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk