Budúcnosť Avengers a GoTG je po predaji štúdií Square Enix neistá

Budúcnosť Avengers a GoTG je po predaji štúdií Square Enix neistá

 

Dočkáme sa ďalšej podpory a nových dielov?

Vydavateľstvo Square Enix včera oznámilo predaj svojich západných štúdií – Square Enix Montreal, Eidos Montreal a Crystal Dynamics spoločnosti Embracer Group za 300 miliónov dolárov. Tento obchod však vyvoláva veľa otázok a jedna z nich sa chystá aj dvojice hier Marvel’s Avengers a Guardians of the Galaxy.

Prvá z nich je live service hra vydaná v roku 2020, ktorá však od samotného počiatku mala problém s udržaním hráčov. Nedávno však bol ohlásený nový patch s novým hrdinom a tak sa očakávalo, že podpora hry bude pokračovať.

Čo však teraz? Štúdio zodpovedné za hru bolo totiž predané. Podľa vyjadrení Embracer Group sa nový vlastník štúdia pokúša získať práva na vydávanie hry, no problémom je, že celé to musí požehnať vlastník licencie spoločnosť Disney. A to vôbec isté nie je. Disney totiž môže po Embracer Group žiadať peniaze navyše, čo Embracer môže odmietnuť zaplatiť a licencia na vydávanie hry sa tak nebude dať preniesť.

Podobný problém sa týka aj hry Marvel’s Guardians of the Galaxy od štúdia Eidos Montreal. Hra vyšla koncom minulého roka a aj keď nejde o live service hru, tak je možné, že hra ešte bude potrebovať nejaký ten patch. V prípade, že však Disney neschváli prenos licencie, tak na hre sa už nebude môcť pracovať.

Uvidíme teda, ako sa zachová Disney.

Zdroj: Embracer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk