F1 22 cieli na konzolách 4K/60FPS a avizuje príchod crossplayu

F1 22 cieli na konzolách 4K/60FPS a avizuje príchod crossplayu

 

Detaily o hre.

F1 22 príde už 1. júla a ide o veľmi očakávaný diel. Ide totiž o hru, ktorá so sebou prinesie virtuálnu podobu nových pravidiel šampionátu Formula 1. A taktiež...Ferrari je späť, takže fanúšikovia tejto stajne si môžu opäť vychutnať červených na vrchole.

Štúdio Codemasters však ešte pred vydaním prinieslo prostredníctvom jedného zo šéfov vývoja Lee Mathera niekoľko podstatách informácií a tak si ich poďme rozobrať.

Mather potvrdil, že na konzolách Xbox Series X a PlayStation 5 bude hra cieliť na natívne 4K rozlíšenie a 60FPS. Rozlíšenie verzie pre Xbox Series S a old-gen verzií však neprezradil. Taktiež potvrdil, že aj keď sa štúdio snažilo, tak kvôli okolnostiam „mimo ich kontroly“ hra nebude mať pri vydaní podporu crossplay. Tá však príde neskôr prostredníctvom patchu.

Potvrdená je aj absencia príbehového módu, ktorý bol prítomný v predchádzajúcom ročníku. Dôvodom je nedostatok času vzhľadom na ročnú kadenciu vydávania F1 hier, no Mather prisľúbil, že Breaking Point sa v budúcnosti do hry vráti: „Mali sme skvelý úspech s príbehovým Breaking Point módom a to aj pri nových a aj stálych fanúšikoch a sme odhodlaní priniesť ho späť.“

Mather taktiež prezradil, že hra bude na PC podporovať VR sety o čo ich fanúšikovia žiadali už roky. Bohužiaľ, podpora PlayStation VR sa v súčasnosti neplánuje a zdá sa tak, že pri PlayStation konzolách si Codemasters počká až na druhú generáciu VR headsetu.

Zdroj: GamingBolt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk