CD Projekt RED pracuje na troch nových Witcher hrách a pokračovaní Cyberpunk 2077

CD Projekt RED pracuje na troch nových Witcher hrách a pokračovaní Cyberpunk 2077

 

Pred malou chvíľou prebehla prezentácia spoločnosti CD Projekt RED o budúcnosti firmy a nových projektoch.

Na začiatku tvorcovia nezabudli pripomenúť ich posledné úspechy, ako je predaných 20 miliónov kópií Cyberpunk 2077 a vydanie populárneho anime Cyberpunk Edgerunners. Aj tieto úspechy Poliakov namotivovali k ďalšiemu progresu.

Úvodom sa prezentácia zamerala na vnútro firemnú politiku a hovorí o vytvorení „zdravého pracovného prostredia“ a „agilnom prístupe“, no a ďalej sa už zamerala na to, na čo sme zvedaví najviac. Svoj biznis plán firma rozdelila do troch hlavných odvetví – zaväzuje sa k (podstatným) novým updatom pre Cyberpunk 2077, k prinášaniu nového obsahu so zameraním hlavne na kvalitu a zapracovať chcú aj na multiplayerovom zážitku.

Štúdio CD Projekt RED nás doslova zavalilo náložou nových informácií. V prvom rade ide o personálnu zmenu. Z postu šéfa spoločnosti CD Projekt odchádza spolu-zakladateľ Marcin Iwinski a jeho cieľom je dostať sa na čelo dozornej rady.

CD Projekt RED odhalil 5 kódových označení pre nadchádzajúce projekty

Štúdio oficiálne oznámilo práce na novej Cyberpunk hre, ktorá má zatiaľ označenie Project Orion. Jeho vývoj bude viesť novo-otvorená pobočka štúdia CD Projekt RED v americkom Bostone a je teda zrejmé, že na hru si počkáme ešte veľmi dlhú dobu.

Kratšie čakanie čaká fanúšikov sveta Zaklínača. Pokračovanie tretieho Zaklínača a začiatok novej trilógie má označenie Project Polaris. Na hre momentálne pracuje 150 vývojárov a je v štádiu predprodukcie. Zároveň má však CD Projekt RED aj celkom vznešený cieľ – kompletnú novú trilógiu Zaklínač hier chce vydať v priebehu šiestich rokov po vydaní Project Polaris. Vzhľadom na to, ako dlho trval vývoj tretieho Zaklínača a Cyberpunk 2077 ide o celkom odvážnu víziu.

Okrem toho sa však pracuje na ďalších dvoch herných projektoch zo sveta Zaklínača. Prvý projekt s označením Sirius pripravuje nedávno kúpené štúdio The Molasses Flood (hra bude mať aj multiplayer). Druhý s označením Canis Majoris pripravuje iné herné štúdio pod dohľadom CD Projekt RED. Táto hra má byť postavená na Unreal Engine 5 a toto tajomné štúdio, ktoré za vývoj zodpovedá údajne tvorí aj niekoľko veteránov štúdia CD Projekt RED.

A aby toho nebolo málo, malý tím vrámci CD Projekt RED vyvíja aj úplne novú hernú značku, ktorá má zatiaľ označenie Hadar. Bohužiaľ, tu viac informácií zatiaľ nemáme, no cieľom CD Projektu je striedať tieto tri značky a hlavne snažiť sa eliminovať dlhé prestávky medzi vydávaním nových hier.

Najväčšia skupina vývojárov (350+) v súčasnosti pracuje na dokončení expanzie Phantom Liberty. Štúdio taktiež zopakovalo sľub, že next-gen verzia tretieho Zaklínača príde v priebehu tohto roka.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk