Valve by chcelo vytvoriť Steam Controller 2

Valve by chcelo vytvoriť Steam Controller 2

 

Kto im bráni?

Dizajnéri Steam Decku Lawrence Yang a Pierre-Loup Griffais v rozhovore pre web The Verge prezradili, že by chceli vytvoriť nástupcu ovládača Steam Controller.

„Áno, chceme to uskutočniť," povedal Yang. "Je len otázkou, ako a kedy. Myslím, že je pravdepodobné, že to preskúmame, pretože je to niečo, čo sme chceli aj my. Momentálne sa sústredíme na Deck, takže je to trochu to isté ako otázka mikrokonzol: určite je to niečo, na čom by sme radi spolupracovali s treťou stranou alebo to preskúmali sami.“

Steam Controller vyšiel v roku 2013 ako súčasť neúspešného Steam Machines projektu spoločnosti Valve. Oproti štandardným ovládačom ponúkol oveľa širšie možnosti vďaka dvom trackpadom s haptickou odozvou, ktoré mali zabezpečiť to, že sa na ňom budú dať pohodlne hrať aj štandardné PC hry. Bohužiaľ, Steam Controller sa veľmi neujal a Valve predalo iba 1,6 milióna kusov a produkt bol zrušený v roku 2019.

V rovnakom rozhovore pre The Verge sa spomínaná dvojica vyjadrila aj prípadnému nástupcovi zariadenia Steam Deck, ktoré zažilo oveľa väčší úspech: „V súčasnosti všetky zariadenia Steam Deck dokážu hrať rovnaké hry a máme jeden výkonnostný cieľ. Používatelia chápu, akú úroveň výkonu môžu očakávať pri hraní, a vývojári chápu, na čo sa majú zamerať. Je veľmi cenné mať túto jednu špecifikáciu. Myslím, že sa rozhodneme ešte chvíľu zachovať jednu úroveň výkonu a na zmenu úrovne výkonu sa pozrieme až vtedy, keď sa dosiahne významný prínos,“ povedal Griffais.

Zdroj: TheVerge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk