Manažér Blizzardu prepustený kvôli kritike systému hodnotenia zamestnancov

Manažér Blizzardu prepustený kvôli kritike systému hodnotenia zamestnancov

 

Spoločnosť zatiaľ nereaguje.

Legendárne herné štúdio Blizzard údajne prepustilo jedného zo svojich manažérov po tom, čo podrobil kritike systém hodnotenia zamestnancov. Tvrdí to Brian Birmingham, ktorý sa z manažérskej pozície ocitol v nemilosti štúdia a následne bol prepustený a svoje svedectvo poskytol webu Bloomberg.

Podľa Briminghama Blizzard zaviedol v roku 2021 proces nazvaný „stack ranking“ vrámci ktorého sú zamestnanci štúdia hodnotení na krivke. Problémom je, že manažéri jednotlivých oddelení musia dať nízke hodnotenia určitému počtu svojich podriadených. Podľa Birminghama a ďalších nemenovaných zamestnancov Blizzardu očakávalo vedenie 5% zamestnancov v každom tíme so slabým hodnotením, čo má následne vplyv na bonusy z profitu štúdia a taktiež im môže v budúcnosti zabrániť získať povýšenie.

Birmingham tak napísal e-mail v ktorom skritizoval tento systém pretože podľa vlastných slov bol nútený umelo znižovať hodnotenie zamestnancov len preto, aby naplnil kvóty stanovené vedením: „Keď sa vedúci tímov pýtali, prečo to musíme urobiť, riaditelia World of Warcraft im vysvetlili, že s tým síce nesúhlasia, ale výkonné vedenie uviedlo dôvody, že je dôležité stlačiť najhoršie výsledky, aby sa zabezpečil ďalší rast všetkých," napísal Birmingham v e-maile, ktorý preskúmala agentúra Bloomberg. "Takáto politika podporuje súťaživosť medzi zamestnancami, sabotovanie práce toho druhého, snahu ľudí nájsť si málo výkonné tímy, v ktorých by mohli byť najvýkonnejšími pracovníkmi, a v konečnom dôsledku narúša dôveru a ničí kreativitu.“

Následne Birmingham skonštatoval, že odmieta pracovať v štúdiu, ktoré praktikuje tieto metódy a preto povedal svojim spolupracovníkom, že podá výpoveď. Následne ho kontaktovalo HR oddelenie s potvrdením výpovede, na čo zareagoval, že ju zvažuje, na čo bol prepustený HR oddelením.

Hovorca Blizzardu odmietol tento incident komentovať, no prezradil, že proces vyhodnocovania zamestnancov je dizajnovaný tak aby zabezpečil excelentný výkon zamestnacov a „zabezpečil, aby zamestnanci, ktorí nespĺňajú výkonnostné očakávania, dostali úprimnejšiu spätnú väzbu, diferencovanú odmenu a plán, ako čo najlepšie zlepšiť svoj výkon.“

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk